Zahlasujte za Bardejovského spisovateľa Jána Nagajdu v čitateľskej súťaži Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja za rok 2018. Hlasovať môžete už len do 25. februára 2019.


Hlasovanie je jednoduché. Zadáte svoju emailovú adresu, meno, priezvisko a adresu ( potrebné pre účely hlasovania a žrebovania). Nižšie si vyberiete knihu za ktorú chcete zahlasovať  a dole odošlete svoj hlas. Zahlasovať môžete tu: Kniha roka PSK 2018

Dôležité termíny súťaže

– Vyhlásenie súťaže Kniha roka 2018 Prešovského samosprávneho kraja bude 5. marca 2018 v rámci Týždňa slovenských knižníc 2018 v Prešove.
– Termín odovzdania nominácií je od 15. marca 2018 – 20. januára 2019.
– Hlasovanie bude prebiehať od 1. februára 2019 do 25. februára 2019.
– Nominované knihy budú postupne predstavované mediálnymi partnermi, na webovej stránke knižnice a Prešovského samosprávneho kraja.
– Vyhlásenie výsledkov súťaže bude na otvorení TSK v roku 2019.
– Po vyhlásení výsledkov bude verejnosti sprístupnená výstava nominovaných kníh v Knižnici P.O.Hviezdoslava v Prešove a odtiaľ ako putovná výstava do regionálnych knižníc PSK

Súťažné kategórie
– Nominované knihy budú rozdelené do dvoch súťažných kategórií:
1. kategória: beletria
2. kategória: odborná literatúra

Kniha, ktorá získa najviac čitateľských hlasov, získa ocenenie Kniha roka PSK 2018.

Na slávnostnom vyhodnotení súťaže budú z hlasujúcich vyžrebovaní traja výhercovia, ktorí získajú vecné ceny, zápisné v regionálnych knižniciach PSK na 365 dní.
Nominované knihy po skončení súťaže ostávajú majetkom knižnice, aby boli natrvalo prístupné jej čitateľom.
Autorom víťazných kníh knižnica bezplatne ponúkne spoluprácu a priestor pre prezentáciu publikácií širokej verejnosti . Z kníh, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach súťaže v každom regióne Prešovského samosprávneho kraja, bude zostavená putovná výstava, ktorá bude postupne prezentovaná v každej regionálnej knižnici Prešovského samosprávneho kraja.

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Vianočný stromček na Radničnom námestí

Pracovníci mestského podniku Bapos, v týchto chvíľach inštalujú na Radničnom námestí viano…