Kultúrno-turistické centrum v Bardejove aj tento rok pokračuje v príprave ďalších zaujímavých akcií pre deti. Bohatú paletu tradičných podujatí, ktoré pre deti už niekoľko rokov pripravuje, obohatilo tentoraz o Dračiu čitáreň a tvorivé dielne.


Toto zaujímavé podujatie pripravil dráčik Ohniváčik v priestoroch  Poľsko-slovenského domu, na Radničnom námestí v Bardejove, kde pozval  18.-19.2.2019 všetky prázdninujúce deti, ktoré si chceli svoj voľný čas  spríjemniť zaujímavými aktivitami. Záujem o túto super akciu bol veľký, a tak sa galéria  Poľsko-slovenského domu počas dvoch prázdninových dní zmenila na Dračiu čitáreň a tvorivú dielňu, v ktorej sa stretlo viac ako štyridsať detí, rôznych vekových kategórií.

O super program sa im postaral aj dráčik Ohniváčik, ktorý si pre deti v Dračej čitárni pripravil rôzne hádanky, ale aj zaujímavé rozprávky o moderných drakoch, ktorí nejedia princezné, ale majú radšej  jahody, maliny, čučoriedky, hríby alebo praženicu. Veľký záujem bol aj o tvorivé dielne, na ktorých deti strihali, lepili, maľovali a vyrábali pozdravy a náhrdelníky pre mamičky. Okrem čítania a tvorivých aktivít boli pre deti pripravené aj rôzne zábavné hry, súťaže a sladké dobroty.

Medzi deťmi vládla počas obidvoch dní super nálada. Bohatý a zaujímavý prázdninový program, ktorý bol pre deti pripravený im ponúkol možnosť prežiť v KTC krásne prázdninové predpoludnia, plné neopakovateľných zážitkov, smiechu a skvelých kamarátov. Dráčik Ohniváčik sa už teraz teší na ďalšie podobné stretnutia s deťmi, ktoré už onedlho pripravuje.

Mgr. Daniela Čisaríková

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…