Domov Články Kultúra Zážitkový filmový večer

Zážitkový filmový večer

4 .
Komentáre vypnuté na Zážitkový filmový večer
631

Festival zimných outdoorových filmov SNOW FILM FEST aj tento rok v Bardejove. Nadšenci adrenalínu si tak mohli v rámci festivalu vychutnať filmový večer a zažiť dobrodružstvo v podaní zimných, športových filmov.


V rámci celovečerného premietania, ktoré sa konalo 9.11.2023 v priestoroch Poľsko-slovenského domu, sme predstavili 8 špičkových filmov nabitých poriadnou dávkou adrenalínu. Festival odštartoval film, v ktorom sme sprevádzali horolezca a extrémneho skialpinistu Benedikta Böhma, pri zdolávaní sedemtisícového vrcholu Himlung Himal. Počas výstupu nás prinútil zamyslieť sa nad tým, aké dopady môže mať ľudská činnosť na prírodu a krajinu. Milovníci čerstvého prašanu si na svoje prišli pri filme Lužba: Duša Sibiře od Andrého Costy. V nasledujúcom filme sa súčasná držiteľka Guinessovho rekordu v najdlhšej kitesurfingovej ceste rozhodla, splniť ďalší sen a aj napriek ťažkému úrazu nohy sa pre Niky Ballus stáva Lapland ďalším cieľom. O zážitky z neskutočných zjazdov sa s nami podelila dvojica freeriderov vo filme Wavy: Plavba môjho života. Pokračovali sme objavovaním a spoznávaním nových miest v Gruzínsku a pobavili sa pri vtipnom skeči Lalodge od Huga Laugiera. Silný emotívny príbeh horolezkyne Sarah Heuniken, ktorá pri výprave prišla o svoju priateľku, nás doslova chytil za srdce. V závere festivalu nás ohromili neuveriteľné výhľady z lietadla a užili sme si pocit slobody pri snowboarde vo filme Line And Air.

Tohtoročná filmová ponuka bola opäť veľmi pestrá, čo poviete? Najväčší filmový festival zimných športov sa premieta vo viac, ako 200 slovenských a českých mestách a teší sa čoraz väčšej obľube. Čochvíľa je tu aj jarná časť Expedičnej kamery a vy sa už môžete tešiť na nové dokumenty, ktoré budeme premietať opäť v priestoroch Poľsko-slovenského domu.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…