Domov Články Samospráva Pracovné stretnutia s členmi Karpatského euroregiónu

Pracovné stretnutia s členmi Karpatského euroregiónu

4 .
Komentáre vypnuté na Pracovné stretnutia s členmi Karpatského euroregiónu
384

Minuloročným vstupom mesta Bardejov do Karpatského euroregiónu sa rozbehla veľmi aktívna spolupráca s jeho členmi a partnermi v Poľsku, Slovensku ale aj z iných krajín.


Uskutočnilo sa množstvo pracovných stretnutí ale Bardejov sa mal možnosť prezentovať aj na niekoľkých konferenciách a festivaloch v Poľsku. Naše ciele smerujúce k rozvoja cestovného ruchu v našom regióne, ale aj s tým súvisiacim rozšírením ponuky podujatí, produktov, služieb a turistickej infraštruktúry máme možnosť napĺňať aj vďaka rôznym grantovým výzvam, o ktoré sa v rámci Karpatského euroregiónu plánujeme uchádzať.

Je dôležité aby vytvorené projekty nadväzovali na aktivity iných partnerov v rámci celého regiónu, preto vzájomne intenzívne komunikujeme už od prvých dní nového roka. V pondelok 8.1. navštívila delegácia z Bardejova historické mesto Jaroslaw, s ktorého inštitúciami sme nadviazali prvé kontakty už v minulom roku. História mesta siaha až do prvej polovice jedenásteho storočia, keď ruské knieža, Jaroslav Múdry postavil na ľavom brehu rieky San strmú pevnosť, ktorú nazval svojim menom.

Vďaka svojej polohe na križovatke významných obchodných ciest mal Jarosław už v 15. storočí významný ekonomický význam. V 16. a 17. storočí sa mesto stalo hlavným obchodným centrom známym svojimi jarmokmi, považovaných za jedné z najväčších vo vtedajšej Európe. V meste sa nachádza množstvo historických pamiatok a niekoľko kláštorov. Veľmi pekne ďakujeme za milé prijatie Urząd Miasta Jarosławia , Starostwo Powiatowe w Jarosławiu , Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich aj za skvelú prehliadku verejnosti neprístupných priestorov Dominikánskeho kláštora a iných zaujímavých miest v Jaroslawi.

Veríme, že výmenou skúseností, vytváraním tématických ponúk zážitkových produktov cestovného ruchu a spoločnou prezentáciou našich miest v rámci Karpatskéko euroregiónu pod spoločnou značkou Carpathia sa budeme môcť prezentovať na globálnych trhoch a pritiahneme do našich končím takých turistov z celého sveta, ktorý vedia oceniť poklady skrývajúce sa na našom území.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…