Domov Články Kultúra Tešíte sa na Vianoce?

Tešíte sa na Vianoce?

5 .
Komentáre vypnuté na Tešíte sa na Vianoce?
376

Tešíte sa na Vianoce? Opäť zas po roku tu máme to nádherné predvianočné obdobie, ktoré napĺňa srdcia ľudí radosťou, šťastím a láskou. V tomto krásnom predsviatočnom období sme v Kultúrno-turistickom centre v Bardejove pripravili mnoho zaujímavých podujatí, na ktoré pozývame všetkých Bardejovčanov, ale aj návštevníkov nášho krásneho historického mesta.


Všetci, ktorí nás navštívia si môžu v pivnici pod Kultúrno-turistickým centrom pozrieť nádherný betlehem, ktorý určite v každom návštevníkovi vykúzli atmosféru prichádzajúcich sviatkov. Betlehem si budete môcť pozrieť každý pracovný deň až do 31.1.2024 vždy od 7.30 – 16.00 hod.. V našej galérii sme tento rok zorganizovali už 3. ročník súťažnej výstavy, pod názvom VIANOCE UKRYTÉ V MOJOM BETLEHEME.

Súťaž, ktorú sme vyhlásili ešte v októbri, mala vo verejnosti veľký ohlas a svojimi plošnými a priestorovými prácami sa do nej zapojilo viac, ako 280 jednotlivcov, alebo kolektívov z MŠ, ZŠ v meste a okrese, ale aj študenti stredných škôl, klienti centier sociálnych služieb a kolektívy denných stacionárov. Všetky práce hodnotila porota v zložení Mgr. Ján Šoltés, Ing. Svetlana Steranková, Ing. Marcel Tribus. Porota udelila ceny: Nele Polakovičovej – MŠ Komenského 24, Júlii Petričovej – MŠ Komenského 24, Amélii Sip – MŠ Hervartov, MŠ Nábrežná 2, MŠ Dubinné, MŠ Bardejovská Nová Ves, Kataríne Šoltýsovej – ZŠ Komenského, Nele Tribulovej – ZŠ Smilno, Terézii Zuščikovej – ZŠ Šiba, Ľudmile Petrovajovej – ZŠ Nám. arm. g. L. Svobodu – Vinbarg, Liliane Pangrácovej-Zdolinskej, Karin Šlampiakovej, CZŠ s MŠ sv. Faustíny – Dlhá Lúka, Rostislavovi Nikolaievovi – ZŠ s MŠ Pod Vinbargom, Juliane Hrivniakovej – ZŠ Komenského, Tomášovi Čičlovi – CZŠ s MŠ sv. Faustíny – Dlhá Lúka, Kristíne Krakovskej – ZUŠ Kesel, Terézii Rinarovej – ZŠ s MŠ Pod Papierňou, Vanese Šuťakovej – ZŠ Komenského, Sáre Lazorovej, Sofii Semanekovej – ZŠ s MŠ Pod Papierňou, kolektívu pracovníkov Denného stacionára Matky Terezy – Bardejovská Nová Ves, rodine Kačmárovej, kolektívu Súkromnej strednej odbornej školy služieb – Bardejov, klientom Centra sociálnych služieb na Wolkerovej ulici, klientom Centra sociálnych služieb na Toplianskej ulici v Bardejove.

Výstavu VIANOCE UKRYTÉ V MOJOM BETLEHEME si v našej galérii môžete pozrieť až do 20.12.2023. Všetkým vám prajeme nádherné sviatky a pozývame vás do našich priestorov.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…