Začiatok jesene sa v Bardejove už niekoľko rokov spája s ukončením letnej turistickej sezóny a  zatváraním fontán. Podujatie s rovnakým názvom aj tohto roku zorganizovali 11. októbra Kultúrno-turistické centrum a oddelenie kultúry. Pri najkrajšej bardejovskej fontáne v Promenádnom parku, bol pre najmenších pripravený skákací hrad, na ktorom si mohli poriadne zaskákať.


O super atmosféru  počas podujatia sa spolu s nádherným jesenným počasím postarali aj saxofonista Marián Bukovský a speváčka Mária Lakatošová. A potom sa už Dráčik Ohniváčik  za asistencie gymnastiek z klubu Laser Delta, chopil dôležitej úlohy, kedy spoločne s dračicou Plamienkou symbolickým  kľúčom uzatvorili tohtoročnú sezónu fontán. Vrcholom podujatia bolo ocenenie úspešných súťažiacich, ktorí sa zapojili do VI. ročníka veľkej letnej hry Bardejovskí lovci perál.

Tohto roku sa jej zúčastnilo takmer tristo lovcov a podarilo sa im vyzbierať viac ako tisíc perál. Z tých, ktorí počas hry nazbierali aspoň desať perál, boli vylosovaní siedmi najúspešnejší a tí získali každý jednu z hlavných cien, ktorými boli bicykel, 2 tablety a 4 kolobežky.

Hlavnú cenu do súťaže, horský bicykel, venoval primátor mesta Boris Hanuščak, ktorý ju prišiel aj osobne odovzdať. Okrem hlavných cien bolo vyžrebovaných aj ďalších 26 zaujímavých cien. Ocenených bolo aj 12 rodín, ktoré sa do riešenia súťažných úloh aktívne zapájali s viacerými členmi počas celej hry.

Súťaž Bardejovskí lovci perál sponzorsky podporili Mesto Bardejov, Proxis, s.r.o., Bardterm, s.r.o., Mestské lesy s.r.o. Bardejov, Tesco Hypermarket Bardejov, Bardejovské Kúpele a.s., Nábytok Kvokačka, Obuv Xandra.

Všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť podujatie, ktoré umožnilo deťom aj dospelým počas celého leta aktívne tráviť voľný čas  na území nášho krásneho mesta patrí  veľké poďakovanie. Už teraz sa všetci tešíme na siedmy ročník Bardejovských lovcov perál, ktorý odštartujeme na budúci rok 2020.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…