Domov Články Kultúra Beseda so spisovateľom Antonom Marecom

Beseda so spisovateľom Antonom Marecom

4 .
Komentáre vypnuté na Beseda so spisovateľom Antonom Marecom
2,240

Séria besied so spisovateľmi a regionálnymi osobnosťami s názvom Poklady v srdci ukryté realizovaná v rámci projektu Zaži s Gutgeselom, že kniha je skvelým priateľom, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia úspešne pokračuje v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela v Bardejove aj v novom školskom roku.


Pozvanie na besedu, ktorá sa uskutočnila v stredu 9. októbra 2019 v čitárni knižnice, tentokrát prijal slovenský prozaik a dramatik, autor povestí Anton Marec.

Témou besedy bolo predstavenie knihy Bardejov 1320 – 2020 : 700. História, povesti a legendy mesta i okolia, ktorú uviedol autor do života pred časom práve v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela v Bardejove.

vpravo: Bc. Alžbeta Kutašovičová, v strede Anton Marec, vľavo Mgr. Jana Lipková + žiaci 4. ročníkov zo Základnej školy Bartolomeja Krpelca v Bardejove a zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove

Anton Marec porozprával žiakom 4. ročníkov zo Základnej školy Bartolomeja Krpelca v Bardejove a zo Základnej školy s materskou školou Pod Vinbargom v Bardejove o koncepcii knihy, jej obsahu a predstavil im aj ďalšie knihy zo svojej tvorby. Beseda bola obohatená mnohými zaujímavými historickými faktami, či vydaním sa po stopách názvoslovia mesta a okolitých obcí.

Počas besedy nechýbali zvedavé otázky žiakov, padli aj otázky so súkromia. Odpovede Antona Mareca boli popretkávané milým slovom a životnou skúsenosťou. Deti sa napríklad dozvedeli aj o jeho dávnom vzťahu k Bardejovu. „Keď som išiel okolo (Bardejova), rád som sa zastavil a sadol si na námestie. Pre vás je to realita, ale nie každé mesto má atmosféru. To staré mesto má fluidum, cítite závan vekov dávnych udalostí.“ Dokonca prezradíme, že pán spisovateľ chystá novú knihu o Levoči.

Besedu  zavŕšilo spoločné fotenie žiakov s pánom spisovateľom, ktorému ďakujeme a prajeme, aby si jeho knihy vždy nachádzali množstvo spokojných a vďačných čitateľov.

Mgr. Jana Lipková,

Oddelenie literatúry pre deti a mládež, OKDG

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…