V utorok 17.5.2022 v Poľsko-slovenskom dome, sa v dopoludňajších hodinách uskutočnila vernisáž výstavy maturitných prác študentov Súkromnej strednej odbornej školy na Hviezdoslavovej ulici v Bardejove. Na výstave prezentujú svoje maturitné práce študenti v odboroch – propagačná grafika, kozmetička a vizážistka.


O slávnostný zážitok sa v úvode vernisáže zaslúžili žiaci z Cirkevnej umeleckej školy sv. Jána Bosca v Bardejove. Po úvodných slovách riaditeľa Kultúrno-turistického centra Bardejov Ing. Marcela Tribusa a príhovore riaditeľa SSOŠ v Bardejove Mgr. Ľubomíra Čekana sa začala oficiálna prezentácia vybraných študijných odborov. Počas vernisáže mali návštevníci príležitosť nie len vidieť, ale aj možnosť vyskúšať nadobudnuté zručnosti študentov. Žiačky z odboru kaderník si pripravili trendové pletenie vrkočov z kanekalonu a o dôkladnú starostlivosť a vzhľad nechtov sa postarali manikérky a pedikérky. Slávnostné a chutné občerstvenie bolo v rukách šikovných žiakov z odboru hostinský. Svoj obdiv si zaslúžili aj študenti z odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby, ktorí ukázali svoju zručnosť pri práci s drevom.

Študenti previedli nie len svoj odborný, ale aj kultúrny talent. Nechýbala ani obdivuhodná módna prehliadka, ktorú si pripravili kozmetičky a vizážistky. Podujatie sa stretlo s pozitívnymi ohlasmi širokej verejnosti.

Výstava je sprístupnená v priestoroch Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí a potrvá do 7.6.2022.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…