Po dlhej zimnej prestávke najvyššia futbalová súťaž žien otvorila svoje brány a hráčky Partizána Bardejov v desiatom kole vybehli na trávnik v zápase proti nováčikovi súťaže, celku Tatran Prešov. Domáce futbalistky boli v tomto zápase favoritkami, aktuálne majsterky Slovenska a dvojnásobné víťazky počas celej jesene neprehrali a zaváhanie si nepripúšťali ani v tomto stretnutí.


Partizánky sa do súpera zahryzli od úvodného hvizdu a už v jedenástej sekunde skóre otvorila Alexandra Tejová.

O sedem minút neskôr si na dlhý pás od kapitánky Veroniky Galarovičovej výborne nabehla útočníčka Stelka Semanová, ktorá sa efektívne vyhla postaveniu mimo hry a taktiež hosťujúcim hráčkam v obrane a nekompromisnou strelou zvýšila vedenie Bardejova na 2:0.

Ubehlo desať minút, keď sa k rohu postavila Mária Mikolajová. Na jej presný center si výborne vyskočila Diana Lemešová, ktorá hlavou poslala loptu za bránkovú čiaru.

Gólová kanonáda Bardejova pokračovala aj v ďalšom priebehu. O štyri minúty po treťom góle sa domáce hráčky v modrých dresoch radovali z gólu číslo štyri – Galarovičová našla v pokutovom území Tejovú, tá prihrávkou po zemi našla nabiehajúcu Moniku Havranovú, ktorá už nemala problém loptu dopraviť do siete.

Z domácej strany to však v prvom polčase ešte nebolo všetko – v 31. minúte sa najprv pomedzi hosťujúce hráčky predrala Mikolajová, tá našla unikajúci Semanovú, ktorá si z hráčok Prešova urobila dobrý deň a zvýšila už na priepastných 5:0.

Po zmene strán v 51. minúte sa k lopte dostala znova Semanová, pekne našla Havranovú a tá už vedela, čo má s loptou urobiť.

Havranová pridala aj svoj tretí gól, v 64. minúte si nabehla na pás od Galarovičovej a strelou pod brvno upravila na konečný výsledok 7:0.

Záverečná necelá polhodina sa už len dohrávala a Bardejovčanky si už šetrili sily na ďalší zápas, v ktorom sa predstavia v Ružomberku. Po desiatom kole sú prvé s plným počtom bodov.

„Chceli sme predviesť svoju kvalitu a vyhrať. Bol to derby zápas, čakali sme vyrovnaný zápas, no musím povedať, že málokedy to tak vyjde, že čo sme si povedali v šatni, to aj vyšlo. V jedenástej sekunde sme dali prvý gól a po polhodine už bolo 5:0. Chceli sme na súpera vybehnúť, čo nám vyšlo. Mali sme trošku obavu, či budú dievčatá vládať, nakoľko viacero z nich za týždeň odohralo štyri dueli. Zvládli to a teraz sa už musíme pripraviť na zápas v Ružomberku,“ okomentoval stretnutie tréner Bardejova Ľubomír Čekan.

Jeho náprotivok Marek Semančík po vysokej prehra povedal: „Pre nás je cieľom v tejto sezóne zachrániť a dôležité sú iné zápasy. Išli sme s inou taktikou, no tá sa zbúrala hneď po prvom góle a potom sa to na nás valilo z každej strany. Chcem pochváliť domáce dievčatá, hrali s nasadením a s prehľadom. Ťažko je hrať s majstrom, majú iné podmienky, aj hráčske, aj materiálne. Robíme, čo môžeme a sústredíme sa na iné zápasy. Tento zápas bol pre nás poučný.“


Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 7:0 (5:0)

Góly: Havranová 3, Semanová 2, Tejová, Lemešová

Zostava Bardejova: Gyomraiová – Havranová, Dimitrijević, Rosoľanková, Lemešová, Gmitterová, Galarovičová, Tejová, Mikolajová, Semanová (55. Mazúrová), Vagaská

Zostava Prešova: Pajonková – Bačová, Gumanová, Žemberyová, Macková, Sedláková, Vranková Šimková, Sabová, Olejníková, Lackovičová

Jozef Mačejovský

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Šport

Pozrite si tiež

DUBINSKÝ KAPOR 2024

Tri dni vášne, umenia a ťažkého boja V dňoch 24.5. – 26.5.2024 sa na VN Dubinné kona…