Spisovateľka Gabriela Futová je na celom Slovensku veľmi známa a obľúbená autorka nielen medzi deťmi, ale  má svojich fanúšikov aj medzi  ich rodičmi a učiteľmi, ktorí sú presvedčení, že práve jej knihy pomáhajú deťom nájsť zaľúbenie v čítaní beletrie a prispievajú k rozvoju ich čitateľskej gramotnosti.


Veselé príbehy zo života detí aj zvierat , vtipne vypointované,  napísané spôsobom, ktorému  deti dobre rozumejú,  je im blízky a zrozumiteľný,  sa ľahko  čítajú.  Za  osemnásť rokov písania sa počet vydaných kníh blíži k dvadsiatke.  Za svoju tvorbu získala  mnohé literárne  ocenenia, jej knihy vychádzajú aj v zahraničí. Škriatok Hups z jej autorského pera sa stal sprievodcom prváčikov  pri spoznávaní prvých písmen a čítaní prvých slov a viet v Hupsovom šlabikári.

Sme veľmi radi, že si našla čas a práve v marci – mesiaci,  ktorý je zasvätený knihe, prišla opäť na besedu medzi našich žiakov na  ZŠ na Komenského ul. v Bardejove.

Nielen jej knihy sú veselé. Jej rozprávanie o nich a o vlastných zážitkoch a skúsenostiach z písania, či zo súkromného života, bolo plné humoru a prebiehalo v príjemnej a  bezprostrednej atmosfére. Otázkam  detí nebolo konca kraja. Bolo vidno, že veľa z jej kníh majú prečítaných a patria im v ich domácich knižničkách čestné miesta.


Dobrou správou pre všetkých je,  že spisovateľka Gabriela  Futová neustále tvorí a hoci nechcela dopredu prezradiť, na čom konkrétne  práve pracuje, už teraz sa tešíme na jej ďalšiu  novú knihu, ktorá by mala byť už čoskoro vydaná.

M.Peláková

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Deň ZEME s MO SRZ v Bardejove

Aj tento rok žiaci ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove oslávili DEŇ ZEME rôznymi zaujímavým…