Domov Články Kultúra Usilovná včielka – vyhodnotenie okresnej súťaže

Usilovná včielka – vyhodnotenie okresnej súťaže

6 .
0
174

V piatok dopoludnia 2.6.2023 ožili priestory Radničného námestia v Bardejove množstvom detí, ktoré sa sem zlietli ako včielky zo všetkých materských a základných škôl, aby podporili 1. ročník MEDOVÉHO FESTIVALU BARDEJOVSKÉHO MEDU.


Okrem rôznych súťažných a zábavných aktivít, ktoré boli počas dopoludnia pre deti pripravené, súčasťou festivalu bola aj výtvarná výstava v priestoroch Poľsko-slovenského domu a pred ním pod názvom Usilovná včielka, ktorú z plošných a priestorových prác súťažiacich pripravilo Kultúrne a turistické centrum v Bardejove pre všetkých, ktorí radi kreslia, maľujú, tvoria a téma ochrany včiel im nie je cudzia.

Do okresnej súťaže, ktorá bola vyhlásená už začiatkom mája sa mohli zapojiť deti MŠ, žiaci I. a II. stupňa ZŠ, ale aj dospelí a tiež aj deti, ktoré nenavštevujú žiadne predškolské zariadenie. V každej kategórii mohli súťažiť ako jednotlivci, alebo ako kolektívy. Tému významu včiel v prírode pri zabezpečení dostatku potravy pre ľudí a potrebu ich ochrany deti zvládli na jednotku s hviezdičkou. Svedčí o tom 280 nádherných plošných a 35 jedinečných priestorových prác, ktoré svojou krásou a nápaditosťou očarili nielen porotu, ale aj všetkých návštevníkov výstavy. Trojčlenná porota v zložení Ing. Marcel Tribus, Ing. Svetlana Steranková, Mgr. Alena Voľanská-Martičeková hodnotila práce 30.5.2023 v Poľsko-slovenskom dome a nemala veru vôbec ľahkú úlohu.

Všetky práce boli nádherné, jedinečné a nápadité a porota udelila Diplom a cenu týmto súťažiacim: I. kategória detí MŠ jednotlivci získali ocenenie Táňa Jevčinová – MŠ Komenského 24, Katarína Germanová Sobeková – MŠ Rokytov, Kristína Kmecová – MŠ Sveržov. V tejto kategórii bola udelená aj Cena včelára – Yasmine Ahamsaldeen – MŠ Komenského 24. V I. kategórii kolektívov získali ocenenie MŠ Komenského 24 a MŠ Nábrežná Bardejov. V II. kategórii žiakov I. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie ALina Kykynezhdy – ZUŠ M. Vileca, Lívia Švorcová – ZUŠ M. Vileca, Dominika Makhynets – ZŠ Komenského. Porota udelila aj Čestné uznanie Linde Kolcunovej – ZUŠ M. Vileca a Jánovi Červákovi – SŠ Domškoláčik. Ocenila aj kolektívy ZŠ Lukov, ZŠ Hrabské, Spojenej školy Zborov. Čestné uznanie získal kolektív ZŠ Lukavica. V III. kategórii žiakov II. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie Natália Perželová – ZŠ B. Krpelca, Ela Balonová – ZŠ B. Krpelca, Daniela Klimeková – ZŠ B. Krpelca. Čestné uznanie získal Ľuboš Billý – ZŠ s MŠ Gaboltov. V kategórii kolektívov ocenila kolektív Spojenej školy, Pod Papierňou 2671 Bardejov. V IV. Kategórii Dospelí a deti, ocenila práce rodiny Holovačovej a rodiny Kinčekovej z Bardejova.

Vyhodnotenie súťaže bolo súčasťou hlavného popoludňajšieho programu festivalu medu a ceny súťažiaci odovzdal za organizátorov Ing. Marcel Tribus a Martin Voľanský. Výstavu Usilovné včielky si môžete pozrieť vo vstupných priestoroch Poľsko-slovenského domu do 28.6.2023. Tešíme sa na Vás.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Vernisáž výstavy obrazov Tadeusza Łuczejka

V stredu popoludní 6.9.2023 sa v Galérii Poľsko-slovenského domu uskutočnila vernisáž výst…