Domov Články Kultúra Usilovná včielka – vyhodnotenie okresnej súťaže

Usilovná včielka – vyhodnotenie okresnej súťaže

6 .
Komentáre vypnuté na Usilovná včielka – vyhodnotenie okresnej súťaže
404

V piatok dopoludnia 2.6.2023 ožili priestory Radničného námestia v Bardejove množstvom detí, ktoré sa sem zlietli ako včielky zo všetkých materských a základných škôl, aby podporili 1. ročník MEDOVÉHO FESTIVALU BARDEJOVSKÉHO MEDU.


Okrem rôznych súťažných a zábavných aktivít, ktoré boli počas dopoludnia pre deti pripravené, súčasťou festivalu bola aj výtvarná výstava v priestoroch Poľsko-slovenského domu a pred ním pod názvom Usilovná včielka, ktorú z plošných a priestorových prác súťažiacich pripravilo Kultúrne a turistické centrum v Bardejove pre všetkých, ktorí radi kreslia, maľujú, tvoria a téma ochrany včiel im nie je cudzia.

Do okresnej súťaže, ktorá bola vyhlásená už začiatkom mája sa mohli zapojiť deti MŠ, žiaci I. a II. stupňa ZŠ, ale aj dospelí a tiež aj deti, ktoré nenavštevujú žiadne predškolské zariadenie. V každej kategórii mohli súťažiť ako jednotlivci, alebo ako kolektívy. Tému významu včiel v prírode pri zabezpečení dostatku potravy pre ľudí a potrebu ich ochrany deti zvládli na jednotku s hviezdičkou. Svedčí o tom 280 nádherných plošných a 35 jedinečných priestorových prác, ktoré svojou krásou a nápaditosťou očarili nielen porotu, ale aj všetkých návštevníkov výstavy. Trojčlenná porota v zložení Ing. Marcel Tribus, Ing. Svetlana Steranková, Mgr. Alena Voľanská-Martičeková hodnotila práce 30.5.2023 v Poľsko-slovenskom dome a nemala veru vôbec ľahkú úlohu.

Všetky práce boli nádherné, jedinečné a nápadité a porota udelila Diplom a cenu týmto súťažiacim: I. kategória detí MŠ jednotlivci získali ocenenie Táňa Jevčinová – MŠ Komenského 24, Katarína Germanová Sobeková – MŠ Rokytov, Kristína Kmecová – MŠ Sveržov. V tejto kategórii bola udelená aj Cena včelára – Yasmine Ahamsaldeen – MŠ Komenského 24. V I. kategórii kolektívov získali ocenenie MŠ Komenského 24 a MŠ Nábrežná Bardejov. V II. kategórii žiakov I. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie ALina Kykynezhdy – ZUŠ M. Vileca, Lívia Švorcová – ZUŠ M. Vileca, Dominika Makhynets – ZŠ Komenského. Porota udelila aj Čestné uznanie Linde Kolcunovej – ZUŠ M. Vileca a Jánovi Červákovi – SŠ Domškoláčik. Ocenila aj kolektívy ZŠ Lukov, ZŠ Hrabské, Spojenej školy Zborov. Čestné uznanie získal kolektív ZŠ Lukavica. V III. kategórii žiakov II. stupňa ZŠ jednotlivcov získali ocenenie Natália Perželová – ZŠ B. Krpelca, Ela Balonová – ZŠ B. Krpelca, Daniela Klimeková – ZŠ B. Krpelca. Čestné uznanie získal Ľuboš Billý – ZŠ s MŠ Gaboltov. V kategórii kolektívov ocenila kolektív Spojenej školy, Pod Papierňou 2671 Bardejov. V IV. Kategórii Dospelí a deti, ocenila práce rodiny Holovačovej a rodiny Kinčekovej z Bardejova.

Vyhodnotenie súťaže bolo súčasťou hlavného popoludňajšieho programu festivalu medu a ceny súťažiaci odovzdal za organizátorov Ing. Marcel Tribus a Martin Voľanský. Výstavu Usilovné včielky si môžete pozrieť vo vstupných priestoroch Poľsko-slovenského domu do 28.6.2023. Tešíme sa na Vás.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…