Rozprávkové Vianoce, bol tohoročný názov vianočnej výstavy, ktorá sa konal 9. decembra 2019 v galérii Poľsko – slovenského domu v Bardejove, ktorú zorganizovali Okresná organizácia Únie žien Slovenska v Bardejove v spolupráci s PSD pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka.


Výstava bola prezentáciou šikovnosti, zručnosti a kreativity žien nielen z mesta i okresu, ale aj žien z kvetinárstiev, cukrárenskej výroby, predstavili sa aj výtvarné umelkyne p. Marta Augustinská a Svetlana Steranková, svoje práce, ktoré vytvorili so svojimi žiakmi, prezentovali aj majsterky odborného výcviku z dvoch bardejovských stredných škôl, výchovná pracovníčka zo sociálneho zariadenia, včelia farma Medar, ktorá nám ponúkala nielen svoj zlatý med, sviečky, ale spolu so ženami zo ZO ÚŽS č. 21 v Bardejove piekli čerstvé oplátky. Práce žien boli vyrobené z rôznych materiálov, boli rôznych veľkosti, tvarov a farieb. Niektoré výrobky sú aj na predaj. Výstava potrvá do 20. decembra 2019.


Prehľad spoluautorov a sponzorov: Cukrárenská výroba Evrex Kľušov, Cukrárenská výroba Marek Tipul ,Cukráreň Domino, Cukráreň Helens, Kvetinárstvo Radosť, Kvetinárstvo Narcis, Kvety Martina, Kvety Gerbera, Kvetinárstvo p. Soradová,, Spojená škola na Štefánikovej ulici Bardejov, Súkromná stredná odborná škola Bardejov, ZO ÚŽS Lukavica a včelia farma Medar, ZO ÚŽS Gaboltov, ZO ÚŽS Richvald, ZO ÚŽS Osikov(Ľubomíra Maníková a Adriána Paľuvová) ,Kor – Gym Hertník, Marta Augustinská (maľované úžitkové sklo a sviečky), Antónia Hanuščáková, Ľubov Balaščaková, Emília Moravcová, Marta Fecková, Mária Demjanovičová, Michaela Popjaková, Eva Hoffejová.
Výstavu spríjemnil kultúrny program v podaní žiakov ZŠ na Komenského ulici a spevácka skupina Melody z Hotelovej akadémie j. Adraščíka v Bardejove.


Chceme sa všetkým za prípravu tejto rozprávkovej výstavy veľmi pekne poďakovať. Poďakovanie patrí aj ženám z Okresnej rady ÚŽS, riaditeľovi a zamestnancom PSD, fotografovi PhDr. Jozefovi Geffertovi. a hlavne autorke výstavy p. Milky Moravcovej.
Na záver výstavy predsedníčka OO ÚŽS v Bardejove Mgr. Eva Kučová zaželala všetkým prítomným príjemné prežitie sviatkov Vianoc týmito slovami: Na stromčeku hviezda svieti, pokoj, šťastie nech k vám letí, Vianoce sú, keď sme spolu, keď rodina sadá k stolu.

Mgr. Eva Kučová, predsedníčka OO ÚŽS v Bardejove

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…