V piatok 13. decembra bola vo výstavnej miestnosti Kultúrno-turistického  centra slávnostne uvedená do života v poradí deviata básnická zbierka Jána Nagajdu – Kým dohrá hudba. Bardejovský autor sa v nej prezentuje ako zrelý básnik, ktorý pomenúva všetky radostné i bolestivé okamihy, ktoré prináša život.


Aj touto básnickou zbierkou potvrdil, že sa dnes radí medzi najvýznamnejšie osobnosti súčasnej slovenskej poézie. Jeho básne písané  viazaným veršom  majú silnú výpovednú hodnotu. Ako sám uviedol, najväčším prínosom pre jeho tvorbu bola možnosť učiť sa od jednej z najvýznamnejších slovenských básnických osobností Vojtecha Mihálika.

Počas prezentácie zazneli mnohé básne z jeho najnovšej básnickej zbierky, ale prítomní sa mohli dozvedieť aj veľa  zaujímavého z jeho umeleckého života. Súčasťou programu boli aj zhudobnené texty Jána Nagajdu, na ktorých sa okrem textov autorsky podieľal , spolu s Jozefom Pasternákom i na tvorbe hudby. Práve druhý menovaný ich aj prezentoval spôsobom, ktorý sa medzi prítomnými stretol s mimoriadne pozitívnou odozvou.

Na úvod celého podujatia zaznela zhudobnená báseň Keď hudba dohrá. Autorom hudby i interprétom skladby bol Juraj Kavuľa. Krstnými otcami najnovšej básnickej zbierky Jána Nagajdu Kým dohrá hudba boli Andrej Havrilla , poslanec mestského zastupiteľstva a Marcel Tribus ml. – riaditeľ Kultúrno-turistického centra.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…