Pokračujúce práce na rekonštrukcii športovej haly Mier, ktorá patrí medzi top investičné aktivity samosprávy v tomto roku prebiehajú podľa schváleného harmonogramu – takéto konštatovanie odznelo dnes (22.4.2021) priamo na stavenisku z úst primátora Bardejova Borisa Hanuščaka.


Samozrejme, že tak ako aj pri iných investičných zámeroch samosprávy, aj pri tomto (za takmer 2,5 milióna eúr) sa nájdu momenty, ktoré ani projekt, ani projektant predpokladať nemohli a existenciu prináša až samotný stavebný proces. Jedným z nich je napríklad sanácia rozvodov vzduchotechniky, či elektrorozvodov, ďalší osud steny oddeľujúcej halu od prenajímaných priestorov, alebo priestor pred samotnou športovou halou.

Hľadajú sa riešenia, ktoré by boli efektívne, a zároveň by zásadným spôsobom nenavyšovali rozpočtové náklady – to je jedna z podmienok, ktorá dnes na stavenisku od zástupcov investora odznela.

Potešujúce zistenie je aj v prípade ďalšieho investičného počinu: výstavby cyklolávky na ulici Pod Lipkou, ktorá je súčasťou Návrhu kostrovej cyklistickej siete Prešovského samosprávneho kraja.

Aj napriek nie práve najpriaznivejšiemu počasiu je zo severnej strany zabetónovaná podkladová doska, na ktorú sa v tvare písmena „V“ budú inštalovať viazané oceľové armatúry ako základ jedného z dvoch pilierov pod budúcou lávkou. Identická stavba bude realizovaná aj v južnej časti, na druhom brehu Šibskej vody.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…