Vážení spoluobčania, milí Bardejovčania,

ešte v nás doznievajú emócie vianočných sviatkov, ešte nedohoreli všetky sviece a v domovoch ešte nevyprchala vôňa ihličia, ale Vianoce sa už stávajú minulosťou. Tie tohtoročné boli obzvlášť náročné: prísne obmedzenia sa znášali iba s vypätím všetkých síl. Bolo to náročné najmä emočne – ja sám som musel oželieť pri štedrovečernom stole prítomnosť svojej dcéry i syna, ale najmä svojich dvoch vnukov a tak viem, o čom hovorím. To, že všetci sme tohtoročné Vianoce zvládli bez akýchkoľvek väčších problémov je predovšetkým vaša zásluha: vďaka vašej zodpovednosti, obetavosti a pochopeniu celkovej, najmä epidemiologickej situácie môžeme konštatovať, že Bardejov a jeho obyvatelia opäť raz ukázali svoju statočnosť a nasledovaniahodný príklad.

Ďakujem vám za vašu trpezlivosť, ohľaduplnosť, cit pre zodpovednosť a schopnosť znášať aj prísne obmedzenia. Som presvedčený, že aj vďaka týmto prejaveným cnostiam vás, Bardejovčanov, boli tohtoročné Vianoce – aj napriek všetkým obmedzeniam – naozaj sviatkami pokoja a tichej radosti. Chcem zároveň poďakovať všetkým tým, ktorí sa kvôli pracovným povinnostiam nemohli venovať svojim rodinám – zdravotníkom, hasičom, policajným zložkám, pracovníkom úradov verejného zdravotníctva, zamestnancom zariadení pre seniorov a všetkým, bez ktorých by ľudia odkázaní na ich pomoc boli bezradní.

Čaká nás ešte jedna zaťažkávacia skúška – koniec starého a začiatok nového roka 2021. Bol by som veľmi rád, ak by nám odhodlanie, zodpovednosť  a statočnosť, ktoré ste prejavili počas Vianoc vydržali až do konca roka. Iba tak vieme čeliť pandemickej hrozbe, iba spoločným dodržiavaním nariadení môžeme zostať zdraví a pripravení na výzvy nového roka.

Želám vám pokojný záver roka 2020 a úspešné vstúpenie do nového roku 2021.

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor Bardejova

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…