Vážení spoluobčania, milí Bardejovčania,

ešte v nás doznievajú emócie vianočných sviatkov, ešte nedohoreli všetky sviece a v domovoch ešte nevyprchala vôňa ihličia, ale Vianoce sa už stávajú minulosťou. Tie tohtoročné boli obzvlášť náročné: prísne obmedzenia sa znášali iba s vypätím všetkých síl. Bolo to náročné najmä emočne – ja sám som musel oželieť pri štedrovečernom stole prítomnosť svojej dcéry i syna, ale najmä svojich dvoch vnukov a tak viem, o čom hovorím. To, že všetci sme tohtoročné Vianoce zvládli bez akýchkoľvek väčších problémov je predovšetkým vaša zásluha: vďaka vašej zodpovednosti, obetavosti a pochopeniu celkovej, najmä epidemiologickej situácie môžeme konštatovať, že Bardejov a jeho obyvatelia opäť raz ukázali svoju statočnosť a nasledovaniahodný príklad.

Ďakujem vám za vašu trpezlivosť, ohľaduplnosť, cit pre zodpovednosť a schopnosť znášať aj prísne obmedzenia. Som presvedčený, že aj vďaka týmto prejaveným cnostiam vás, Bardejovčanov, boli tohtoročné Vianoce – aj napriek všetkým obmedzeniam – naozaj sviatkami pokoja a tichej radosti. Chcem zároveň poďakovať všetkým tým, ktorí sa kvôli pracovným povinnostiam nemohli venovať svojim rodinám – zdravotníkom, hasičom, policajným zložkám, pracovníkom úradov verejného zdravotníctva, zamestnancom zariadení pre seniorov a všetkým, bez ktorých by ľudia odkázaní na ich pomoc boli bezradní.

Čaká nás ešte jedna zaťažkávacia skúška – koniec starého a začiatok nového roka 2021. Bol by som veľmi rád, ak by nám odhodlanie, zodpovednosť  a statočnosť, ktoré ste prejavili počas Vianoc vydržali až do konca roka. Iba tak vieme čeliť pandemickej hrozbe, iba spoločným dodržiavaním nariadení môžeme zostať zdraví a pripravení na výzvy nového roka.

Želám vám pokojný záver roka 2020 a úspešné vstúpenie do nového roku 2021.

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor Bardejova

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Revitalizácia sídliska Družba napreduje

Revitalizácia sídliska Družba vyzerá už teraz skvele. Prvá etapa je krátko pred ukončením …