Milí priatelia,

dnes, na Štedrý deň, presne napoludnie doputovalo do Bardejova Betlehemské svetlo ako symbol Vianoc, symbol čistoty a nádeje, života a očisty. Po minulé roky boli svedkami jeho príchodu desiatky, ak nie stovky ľudí – tohto roka prišlo skromne, bez fanfár a pompéznosti, ale o to úprimnejšie a akési „čistejšie“, zbavené pozlátka komercionalizácie. Všetko to spôsobil koronavírus, ktorý je všadeprítomný, hrozí vysokými počtami nakazených i tých, ktorí mu podľahli…

Nechceli sme porušovať nariadenia a predpisy, nechceli sme zhromažďovať ľudí, nechceli sme – nedaj Boh – vyvolávať paniku: chceli sme však, aby ani tento rok v našom meste nechýbalo. Umiestnili sme ho k Betlehému na Radničné námestie: odtiaľ si ho správcovia jednotlivých cirkevných spoločenstiev rozvezú do svojich chrámov, možno aj medzi veriacich.

Žijeme nedobrú dobu: nech teda Betlehemské svetlo bude aj pre vás nádejou, že táto nepriaznivá doba raz skončí, že všetko je pominuteľné a že jeho plameň zaženie všetku tmu vôkol nás, i v nás…Krásne a pokojné Vianoce, priatelia !

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Kontrolný deň na stavenisku priekopového múru na ulici Krátky rad

Dnes doobeda sa konal takpovediac kontrolný deň na stavenisku priekopového múru na ulici K…