Vďaka rozhodnutiu ešte predchádzajúcej vlády SR , dostal Bardejov na záchranu a obnovu kultúrnych pamiatok navýšené prostriedky na rok 2020 oproti minulosti skoro o 100% v celkovej výške 1 060 000 €/rok.


Vďaka nim mohlo mesto vykúpiť a asanovať „Zelený dom“ , pokračovať v obnove hradobných múrov a súvisiacej infraštruktúry v lokalite Severovýchodného barbakánu ale aj v okolí Hrubej bašty. V budúcom roku plánuje vynaložiť samospráva schválené prostriedky na pokračovanie obnovy múrov a hradobnej priekopy medzi Hrubou Baštou a Hornou bránou, zrekonštruovať Červenú „Kráľovskú“ baštu ale aj pokračovať v rekonštrukcii podkrovia budovy Mestského úradu.

Okrem toho tak ako aj v minulom roku plánuje mesto využiť prostriedky aj z grantovej schémy Ministerstva kultúry a my veríme, že bude úspešné tak ako doteraz. Byť zapísaným na Zozname svetových pamiatok Unesco nie je len česť ale hlavne záväzok a my sme radi, že naša samospráva k tomu pristupuje zodpovedne. Vďaka tomuto snaženiu je naše najkrajšie mesto na Slovensku z roka na rok ešte krajšie a bohatšie na odkryté poklady 🙂

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …