V stredu 20.3.2019 prijal delegáciu pedagógov, študentov a zástupcov samosprávy primátor mesta MUDr. Boris Hanuščak. Diskusia sa niesla vo veľmi priateľskom tóne a všetci si vzájomnú spoluprácu veľmi pochvaľovali. Domáci pre hostí pripravili bohatý program nie len v škole, ale aj individuálne v rodinách.


Mali možnosť prezrieť si nie len pamiatky a prírodu, ale navštívili a navštívia ešte rôzne kultúrno-spoločenské podujatia. Veríme, že táto výmena prinesie okrem dlhodobo trvajúcich priateľstiev a vzájomného poznania krajín a kultúr aj rozvoj v oblasti poznávacieho turizmu pre obe mestá.

„Najmladším“ partnerským mestom Bardejova je od roku 2017 ruské mesto Suzdaľ. Suzdaľ administratívne centrum Suzdaľského rajónu Vladimírskej oblasti, súčasť zlatého kruhu Ruska. Od roku 1992 je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Od podpisu zmluvy sa rozbehla spolupráca medzi mestami hneď na viacerých úrovniach. Jednou z nich je spolupráca medzi školami. Naše Gymnázium Leonarda Stockela si hneď padlo do oka s 1.spojenou školou v Suzdali. Uskutočnili sa už aj výmenné pobyty študentov a pedagógov. Bardejovčania hostia svojich ruských partnerov aj v týchto dňoch.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…