Voda je životu potrebná a má svoju silu, ktorú je možné využívať rôznymi spôsobmi. O jej význame sa mohli deti základných škôl dozvedieť v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela v Bardejove, kde sa 11. septembra 2019 konala beseda so šéfredaktorkou vydavateľstva Class Ing. Lenkou Šingovskou a tiež autorkou projektu s názvom „Mapovanie vodného bohatstva“.


V rámci besedy autorka prezentovala jednu zo série kníh „Slovensko – krajina plná tajomstiev“ – „Vodné dobrodružstvá“, ktorá chce čitateľovi priblížiť toto veľké prírodné bohatstvo Slovenska. Kniha je spestrená nádhernými ilustráciami Zuzany Fuskovej. Obsah knihy, ktorý je v slovenskom jazyku na jednej strane a s anglickým prekladom na druhej strane, má inšpirovať a upovedomiť si hodnotu vody, ktorá je pre fungovanie spoločnosti nevyhnutná.

Príbeh knihy je o dobrodružstvách malého Miška, ktorý spolu so svojim otcom navštívia vybrané vodné plochy Slovenska. Z vybraných ilustrácií z tejto knihy prebieha vo výstavnej sieni OKDG výstava, ktorá potrvá do 25.9.2019.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…