Predvianočné obdobie je tradične časom, kedy veľa z nás myslí na svojich blízkych, ktorých chceme potešiť darčekmi, ale aj svojou prítomnosťou. Chvályhodná je aj túžba potešiť tých, ktorí už nikoho blízkeho nemajú alebo majú príbuzných roztrúsených po svete ďaleko od domova. Práve na osamelých seniorov bolo orientovaných niekoľko aktivít, ktorých cieľom bolo ich v tomto vianočnom čase obdariť.


Zbierku pod názvom „Dráčikova vianočná pošta“ zorganizovalo naše Kultúrne a turistické centrum Bardejov v spolupráci so Základnou organizáciou mladých žien v Bardejove. Zbierka predstavovala akékoľvek maličkosti z drogérie, šatstva, rôznych pochutín a iných milých drobností, ktoré sa zmestili do krabice. Aj keď sa zbierka začala až začiatkom decembra, podarilo sa z nej vyzbierať až 65 krabíc.

Okrem našich zamestnancov a individuálnych darcov sa do nej zapojil aj kolektív zamestnancov ZUŠ M. Vileca a 2.B. trieda zo ZŠ na Wolkerovej ulici. Dráčik a jeho spolupracovníci z KTC Bardejov krabice odniesli seniorom do sociálneho zariadenia na Wolkerovej ulici ale aj 25 osamelým seniorom priamo domov. Príjemný pocit, ktorý sme pri obdarovávaní získali sa nedá ničím nahradiť. Moment úprimného prekvapenia a vďaky tých, ktorí to nečakali sa nedá opísať a tento zážitok bol pre nás tým najväčším predvianočným darom. Ďakujeme všetkým, ktorí do zbierky prispeli a osobitne pani Paule Jančošekovej, ktorá ako koordinátorka celoslovenskej zbierky“ Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ z tejto zbierky našim seniorom prispela 19 krabicami.


Ďalšou zbierkou, ktorá paralelne prebiehala bola iniciatíva rodiny Voľanských, ktorá spolu so známymi a tiež žiakmi z 3.D. na Gymnáziu Leonarda St
öckela spolu vyzbierala a vytvorila 98 balíčkov. Tie boli osobne v piatok ráno 20.12.2019 seniorom odovzdať v sociálnom zariadení na Toplianskej ulici. Časť balíčkov poputovala aj seniorom zo zariadenia na Wolkerovej ulici. Pre všetkých to bol silný zážitok.


Napokon, opäť sa potvrdilo, že tým najkrajším pocitom nie je dostávať, ale naopak, dávať. Hoci boli rozdané materiálne dary, ich pridanou hodnotou bol silný pocit spolupatričnosti. Navyše spojil stovky ľudí, pre ktorých je tým najlepším vianočným darom radosť v očiach tých, ktorí to najviac potrebujú.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…