Domov Články Samospráva Vianočný príhovor primátora mesta

Vianočný príhovor primátora mesta

6 .
Komentáre vypnuté na Vianočný príhovor primátora mesta
1,773

Vážení spoluobčania, milí Bardejovčania!

Opäť nám nežne klopú na dvere vianočné sviatky – čas radosti, zázrakov a plnenia  prianí . Moderná doba nám ich pripomína s veľkým predstihom, ale  tie skutočné  prichádzajú ticho, nenápadne, vyšívané striebornými stehmi na obrusoch akoby od starej mamy. V dušiach  sa nám rozhostí krásny pocit, na stole  zavonia kapor, či iné dobroty a Štedrý večer prinesie do sŕdc pohodu a radosť.

Vianoce ako symbol magických chvíľ prenášajúcich sa z generácie na generáciu opantali naše duše. Na jagajúci sa stromček, štedrovečernú večeru a okamihy čarovných pocitov, ktoré sa nedajú ničím nahradiť sa tešíme všetci. Najviac naše deti, pre ktoré má vianočný čas osobitné kúzlo. Je to čas očakávania, čas rozprávok, blízkosti rodičov, dobrôt a darčekov. Darujme im všetko čo môžeme – hlavne však lásku a pocit domova.

V dnešnej dobe žijeme v uponáhľanom svete a preto je prepotrebné na chvíľu vypnúť, pozastaviť sa nad vecami, na ktoré v priebehu roka nemáme čas. Také malé pozastavenie ponúkajú práve  Vianoce, počas ktorých sme si bližší ako inokedy, snažíme sa zabudnúť na problémy, či  staré spory.
Veď v úprimnom ľudskom dotyku a porozumení je veľké tajomstvo a bohatstvo života.

V čase kedy nám v  domovoch rozvoniava ihličie, vianočné pečivo, škorica i vanilka,  máme jedinečnú príležitosť všetko to krásne, čo sprevádza Vianoce, odovzdať svojim blízkym a často i ľuďom neznámym. Máme príležitosť zamyslieť sa, bilancovať končiaci sa rok, zhodnotiť skutky vykonané ale i nesplnené sľuby.  Je to čas na otvorenie srdca, hľadanie čistoty myšlienok a šľachetnosti ducha. To všetko chceme nájsť a hľadáme v tichu a kráse prírody, v kruhu svojich rodín, v našich chrámoch i vo svojej duši.

Spomeňme si  v tejto chvíli aj na tých, ktorým osud nedoprial tráviť tieto chvíle medzi najbližšími, na tých, ktorí ležia na nemocničných lôžkach, sú odkázaní na pomoc sociálnych zariadení, ale aj na tých, ktorých pracovný výkon je nevyhnutný pre zabezpečenia pokoja a spokojnosti nás ostatných.

Vážení spoluobčania,

Vianoce sú pre každého človeka symbolom čistoty, lásky a pokoja. Viac ako inokedy si uvedomujeme, čo pre nás znamená úprimné  ľudské slovo, úsmev, podanie pomocnej ruky , či úprimné poďakovanie za nezištnú pomoc, existencia priateľov a blízkych. Vianoce sú o hodnotách, zdanlivo bežných, ale o to vzácnejších. Hovoria o podstate a zmysle existencie ľudského spoločenstva.

Dovoľte mi, aby som Vám aj ja v tejto chvíli z úprimného srdca poprial prežitie Vianočných sviatkov v zdraví a pokoji. Prajem Vám vnútornú silu, stály zmysel pre radosť z malých i veľkých vecí života. Veľa zdravia, životnej iskry, lásky a potešenia z najbližších a ľudí blízkych Vášmu srdcu. Nech vo Vašich  srdciach zavládnu pokoj, mier a láska.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…