Domov Články Zo života škôl DETI MAJÚ TALENT – úspech ZUŠ M. Vileca

DETI MAJÚ TALENT – úspech ZUŠ M. Vileca

3 .
Komentáre vypnuté na DETI MAJÚ TALENT – úspech ZUŠ M. Vileca
2,189

S príchodom druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19 sa vzdelávací proces na Slovensku aj vo svete opäť presunul do online priestoru. Tisíce učiteľov, státisíce žiakov, študentov a ich rodičov sa „preprogramovalo“ späť na dištančné vyučovanie, aby proces vzdelávania pokračoval čo najefektívnejšie aj v tejto zložitej dobe, ktorú žijeme.


Už nielen učitelia a ich žiaci prežívajú deň čo deň radosti aj strasti vyučovacieho procesu. Pridali sa aj rodičia, z ktorých sa zo dňa na deň museli stať okrem vlastných pracovných i rodičovských povinností, aj asistenti učiteľov.

Hlavne tí mladší žiaci potrebujú pri každodennom učení viac či menej pomoci, kontroly aj povzbudenia. Cez obrazovku monitora sa ten chýbajúci „ľudský faktor“ prenáša naozaj ťažko. O to viac poteší každého pedagóga úspech svojho študenta, ktorý aj napriek momentálnym sťaženým podmienkam pri vzdelávaní dosahuje mimoriadne výsledky. Volá sa Bronislava Mlynaričová a je žiačkou ZUŠ M. Vileca v Bardejove. Študuje spev (Viera Vašková Germanová DiS. art.), hru na klavíri (Miro Vaško DiS. art.) a hru na saxofóne.

Svoj nesporný talent a usilovnosť „predviedla“ na celoslovenskej online súťaži organizovanej spoločnosťou Pierott „Deti majú talent 2020“, ktorú v kategórii „Hudba a Spev“ vyhrala s veľkým náskokom (hlasovali diváci). Jej víťazné video má do dnešného dňa viac ako 54 000 pozretí a 1 723 lajkov. V porote „sedeli“ Martin Harich (kategória spev a hudba), Zuzana Kraváriková (voľná disciplína) a Johnny Perfecto (tanec). O „našej Broni“ budeme určite aj naďalej počuť mnoho pozitívnych správ a veríme, že už v blízkej budúcnosti „vyletí“ jej talent aj za hranice nášho mesta. Najnovšie hudobné video od Broni si už v týchto dňoch môžete pozrieť aj na FB našej školy.

Text  : Miroslav Vaško, ZUŠ M Vileca

Foto : Pierre Matyás

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zo života škôl

Pozrite si tiež

Deň ZEME s MO SRZ v Bardejove

Aj tento rok žiaci ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove oslávili DEŇ ZEME rôznymi zaujímavým…