Domov Články Samospráva K dezinformáciám na sociálnych sieťach

K dezinformáciám na sociálnych sieťach

4 .
Komentáre vypnuté na K dezinformáciám na sociálnych sieťach
1,199

V súvislosti s aktuálnou situáciou v meste Bardejov, ktorá súvisí s nákazou  na COVID – 19, sa začali  na sociálnych sieťach – konkrétne v statusoch  „pravoverných informátorov“ a zrejme podľa hesla čím horšie tým lepšie – šíriť dezinformácie o počte nakazených v Domovoch  sociálnych služieb na Toplianskej a Wolkerovej ulici.


Krízový štáb mesta denne vyhodnocuje aktuálnu situáciu a prijíma rozhodnutia v záujme ochrany zdravia klientov sociálnych zariadení, a aj ich zamestnancov. V Zariadení pre seniorov na Toplianskej ulici sa zlepšila situácia natoľko, že zariadenie je bez ďalšieho  prírastku pozitívnych klientov: je to výsledok pandemicko – hygienických opatrení, ktoré vždy boli konzultované s regionálnym hygienikom.

Robíme všetko pre to, aby sa situácia stabilizovala aj v Zariadení pre seniorov na Wolkerovej ulici, najmä z pohľadu zamestnancov: tí neboli pozitívne testovaní, ale zostali v karanténe práve v dôsledku styku s pozitívne testovanými osobami tak, aby neohrozovali klientov. Je to o zodpovednosti, ktorú samospráva mesta Bardejov zdôrazňuje, prijíma opodstatnené opatrenia, vrátane zariadení sociálnych služieb a v plnom rozsahu ich dodržiava a realizuje.

AKTUÁLNE k 9.11.2020:

-počet pozitívnych zamestnancov v ZpS na ul. Toplianska – 0

-počet pozitívnych klientov v ZpS na ul. Toplianska – 2 (klienti pozitívni z predošlého testovania)

-počet pozitívnych zamestnancov v ZpS na ul. Wolkerovej – 4

-počet pozitívnych klientov v ZpS na ul. Wolkerovej – 32 (z toho sú 10-ti  klienti pozitívni z predošlého testovania).

 

Žijeme hektickú dobu, ktorá nevytvára priestor na mediálne zviditeľňovanie sa v priestore sociálnych sietí, na šírenie nepravdivých informácii a paniky. Mesto Bardejov prijíma adekvátne opatrenia, v rámci svojich kompetencií a možností, aby sme v klesajúcom trende nakazených naďalej pokračovali. Prijatie prvotných opatrení sa ukázalo ako prezieravé a správne. Šíritelia neprávd si sami musia vstúpiť do svedomia, porozmýšľať, prečo to robia a komu to prospieva.

Súčasnosť je  doba spolupráce a zodpovednosti, aby sme sa dostali čo najskôr do normálneho života.

Vy, ktorí šírite  nepravdy, lži a paniku, upusťte od toho:  naozaj nie je doba na zviditeľňovanie sa, ale na zodpovednosť  jeden voči druhému, solidárnosť a spolupatričnosť.

Na informačné excesy teraz nie je ani čas, a (ale najmä) ani vhodný priestor…

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…