Domov Články Kultúra 200 rokov od narodenia Bélu Kélera si pripomenú aj v Poľsku

200 rokov od narodenia Bélu Kélera si pripomenú aj v Poľsku

2 .
Komentáre vypnuté na 200 rokov od narodenia Bélu Kélera si pripomenú aj v Poľsku
1,794

Viete, že v budúcom roku si pripomenieme 200. výročie narodenia nášho slávneho rodáka Bélu Kélera ? Spoločnosť Bélu Kélera v spolupráci s Mestom Bardejov pripravuje festival a množstvo iných sprievodných podujatí.


Tie sa uskutočnia nielen v Bardejove ale aj v iných mestách na Slovensku a dokonca aj v zahraničí. V uplynulom týždni navštívil riaditeľ Kultúrneho a turistického centra Ing. Marcel Tribus spolu s generálnym riaditeľom Spoločnosti Bélu Kélera – Dr. Petrom Bubákom Podkarpatskú filharmóniu im. Artura Malawskiego v poľskom Rzeszowe kde s jej pani riaditeľkou prof. Martou WIERZBIENIEC dohodli niekoľko koncertov venovaných tomuto výročiu.

Pani riaditeľka sa v tomto roku osobne zúčastnila záverečného koncertu „Kultúrneho leta Bélu Kélera v radnici v Bardejove, o čom sme informovali na našej informačnej stránke iBardejov.sk . Začiatkom budúceho roka Vám prinesieme celý zoznam podujatí, keďže viacero z nich je ešte v schvaľovacom procese v rámci rozpočtu rôznych organizácií a podaných grantových žiadostí .

Spoločnosť Bélu Kélera – Béla Kéler SocietyKTC BardejovOddelenie Kultúry Bardejov Marcel TribusFilharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…