Pacienti s týmto vrodeným krvácavým ochorením majú dnes lepšiu perspektívu do života


Hemofília je nevyliečiteľné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou zrážanlivosti krvi. Na Slovensku žije s týmto ochorením viac ako 600 pacientov, a až tretina z nich sú deti. Vďaka modernej vede a pokroku v medicíne môžu dnes hemofilici žiť kvalitný a plnohodnotný život, a majú čoraz lepšiu perspektívu do budúcnosti.

Aj to je odkaz Svetového dňa hemofílie, ktorému v kalendári každoročne patrí 17. apríl. Hoci ide o zriedkavé ochorenie, práve tento deň je príležitosťou poukázať na život pacientov s hemofíliou a vyjadriť im podporu a spolupatričnosť. Slovenské hemofilické združenie, ktoré na Slovensku zastupuje ľudí s hemofíliou, v tento deň iniciuje nasvecovanie viacerých významných budov a monumentov v rôznych regiónoch Slovenska načerveno.

Na túto iniciatívu reagovala aj samospráva Bardejova a v sobotu 17. apríla, večer od 20.00 do 20.15 hod. „zaodela“ svoje dominanty do červenej farby. Spolu s Grasalkovičovým palácom v Bratislave, či Dómom svätej Alžbety v Košiciach sa tak pripojila k odkazu tohtoročného Svetového dňa hemofílie.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

78. výročie oslobodenia Bardejova

Vo štvrtok 19. januára t.r. sme si spoločne pripomenuli 78. výročie oslobodenia mesta Červ…