Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré dňa 30. apríla 2019, sa konalo na Radničnom námestí v Bardejove.  


Na Radničnom námestí, vystúpila v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Denis Lacho Band, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedali miestne umelecké súbory zo SZUŠ Dlhý rad, ZUŠ Michala Vileca, SZUŠ Pod Vinbargom, Cirkevnej ZUŠ sv. Jána Bosca, SZUŠ Kesel Bardejov a miestny Tanečný súbor Mája JDS v Bardejove.

V rámci sprievodného programu ste si mohli overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom. V stánku Zastúpenia Európskej komisie ste sa mohli dozvedieť všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka.

Nechýbali ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+. Celodenný program vyvrcholil spoločnou diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom a so zástupcom primátora mesta Bardejov, kde bol priestor aj pre otázky verejnosti.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament – Informačná kancelária na Slovensku a MsÚ Bardejov.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Leto na sídlisku 2

    Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…
  • LETO NA SÍDLISKU

    Milé deti, máte chuť si zasúťažiť, zahrať sa a zabaviť? Všetkých Vás pozývame na tradičné …
  • Cestovateľský večer na Havaji

    V utorok podvečer sme sa nechali vniesť do exotickej krajiny, obklopenej Tichým oceánom a …
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Leto na sídlisku 2

Páčilo sa Vám júlové podujatie Leto na sídlisku? Ani v auguste nebude chýbať tradičné práz…