Posledné aprílové popoludnie v Bardejove už tradične patrí podujatiu Otváranie fontán. Tento rok pripadlo na utorok 30.4.2019, a aj napriek tomu, že počasie nám nie veľmi prialo, Bardejovčania si toto tradičné podujatie nenechali ujsť a do Promenádnom parku sa ich zišlo vyše dvetisíc. Všetci malí i veľkí, starší aj mladší obyvatelia a návštevníci Bardejova sa spoločne tešili na sviatočnú chvíľu, ktorá znovu oživí nádhernú fontánu v Promenádnom parku.


Už pred jej otvorením sa v priestoroch parku rozprúdila zábava a súťaženie. Deti súťažili napríklad v chôdzi na dračích chodúľoch, v prenášaní vajíčok na lyžičke, v hádzaní loptičiek na terč a za splnené úlohy mohli získať lampióny a zapojiť sa do lampiónového sprievodu. Počas súťaženia sa s nimi zabával aj tučniak Bardík a dráčik Ohniváčik, ktorý mal okrem zábavy aj veľmi dôležitú úlohu pri otvorení fontány.

Čarovný kľúč, ktorým fontánu Ohniváčik každoročne odomyká, mu slávnostne odovzdali gymnastky z Klubu modernej gymnastiky LASER-DELTA zo ZŠ s MŠ Pod Papierňou. Dráčik Ohniváčik mal však tentoraz pre návštevníkov pripravené aj milé prekvapenie. Po zaznení slávnostných fanfár všetkým Bardejovčanom predstavil svoju novú dračiu sestričku, ktorá sa tento rok vyliahla z megakraslice na Radničnom námestí.

Obidvaja dračí súrodenci potom spoločne kľúčom definitívne odomkli fontánu v Promenádnom parku a otvorili letnú turistickú sezónu v Bardejove. V závere podujatia dráčik všetkým oznámil, že na Facebookovej stránke iBardejov bude vyhlásená anketa, do ktorej sa budú môcť zapojiť tí, ktorí chcú poslať svoj tip na meno pre našu dračicu.

Bardejovská fontána je teda otvorená a znovu zažiarila v plnej sile a kráse. Veríme, že všetkým návštevníkom nášho krásneho historického mesta bude aj  tento rok počas celej sezóny spríjemňovať chvíle strávené v Promenádnom parku.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…