Zaujímavú výstavu s témou figurálnej tvorby, ktorá je výsledkom dlhoročnej práce bardejovskej autorky Ingrid Forišovej, sme otvorili slávnostnou vernisážou vo štvrtok 7.7.2022 v Galérii Poľsko-slovenského domu.


Autorka sa umeleckej tvorbe venovala už popri štúdiu na základnej škole a postupným umeleckým vývojom sa pre ňu dominantným námetom tvorby stala figurálna téma a predovšetkým krása ženy a ženské telo. Vo svojej tvorbe ju najviac inšpirovala éra impresionizmu a prvky klasického umenia, pričom najčastejšie využíva techniku olejomaľby.
Okrem maľby sa jej veľkou záľubou stalo zberateľstvo starých vecí a starožitností, ktoré následne renovuje do novej podoby a dáva im tak druhý život. Aj keď sú to prevažne len drobnosti, no pre ňu sa stávajú vzácnosťou s osobitou hodnotou.
Autorka nám prezradila aj to čo ju motivovalo k názvu výstavy: „Časom som v sebe objavila vnútornú silu, ako aj vnútornú silu mnohých iných žien prechádzajúcich životnými skúškami, práve preto – Žena tisícich tvárí.“

Priebeh vernisáže hudobným vystúpeným obohatila hrou na gitare dcéra autorky – Lillie Forišová. Pri pohľade na autorkine diela mnohí návštevníci nešetrili chválou a slovami obdivu. Výstava potrvá do 29.7.2022.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…