V priestoroch galérie Poľsko-slovenského domu sme včera 1.2.2022 bohužiaľ, opäť len symbolicky sprístupnili výstavu s príznačným názvom „Príroda na dosah“. Hlavným autorom výstavy je Lukáš Fertaľ pochádzajúci z Hertníka a spoluautorkou je Klaudia Holevová. Svoju tvorbu prezentujú pod značkou FlukoLand, ktorej začiatky siahajú až do roku 2014. Vzťah k prírode a umeniu ich motivoval natoľko, že začali tvoriť prvé machové ekosystémy.

Začiatky boli všelijaké, keďže v rokoch 2014 – 2015 sa ešte nekládol taký dôraz na sociálne siete a internet. Jednou z možností, ako mohli prezentovať svoju tvorbu, bola účasť na rôznych predajných akciách, kde si ľudia mohli ich tvorbu pozrieť z blízka. Úspech, ale hlavne aj neúspech ich motivoval pracovať na prírodnom koncepte o niečo viac a postupne, aj rozširovať sortiment výrobkov. Založili si svoj vlastný eshop www.flukoland.sk, kde si zaručene, každý zákazník príde na svoje. V ich portfóliu nájdete okrem spomínaných machových ekosystémov aj rôzne drevené lampy, stoly, epoxidové výrobky, ako sú prívesky, obrazy, hodiny či rôzne iné maličkosti. Samozrejme, súčasťou sortimentu sú aj machové obrazy na výrobu, ktorých používajú hlavne stabilizovaný kopčekový mach, plochý mach a stabilizovaný lišajník, ktorý kombinujú s drevom, kameňmi – minerálmi, ale aj stabilizovanými rastlinami ako napríklad rôzne trávy, listy, kvety, paprade a iné. Obrazy originálne dopĺňajú 3D logá a nápisy vyrezané z dreva.

Obrazy pod značkou FlukoLand zdobia napríklad obchodnú kanceláriu Mercedes-Benz a realitnú kanceláriu v Bratislave, lekáreň Žaba Bardejov, Kručo’s Barbershop Bardejov, rôzne obchodné prevádzky, ale aj súkromné domy a byty po celom Slovensku. Svoju jedinečnú tvorbu mali možnosť prezentovať aj prostredníctvom verejnoprávnych a súkromných televízií.

Výstava je predajná v Kultúrno-turistickom centre Bardejov na Radničnom námestí 24 v Bardejove. Obrazy si môžete rezervovať a po skončení výstavy si môžete svoj originálny kúsok prírody odniesť domov.

Prosíme Vás, aby ste pri vstupe do priestorov dodržiavali aktuálne platné opatrenia. Tešíme sa na vás!

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…