Mesiac október je nielen krásnym jesenným mesiacom, mesiacom úcty k starším, ale pre občanov mesta Bardejov znamená ukončenie letnej turistickej sezóny a s tým spojené zatvorenie bardejovských fontán. Tohto roku sa konalo Zatváranie fontán dňa 5.10.2022 v Promenádnom parku pri fontáne.


Súbežne so zatváraním fontán sa tradične  koná žrebovanie výhercov už 9. ročníka skvelej letnej hry Bardejovskí lovci perál pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka. Dráčika Ohniváčika spolu s dračicou Plamienkou a celým ich tímom Kultúrno- turistického centra veľmi potešil mimoriadny záujem o túto hru, pretože sa zapojilo vyše 250 ľudí, konkrétne 256. Deti spoločne s rodičmi si cez letné prázdniny a mesiac september spĺňali indície. Zvyčajne išlo o vedomostnú, zručnostnú a špeciálnu indíciu. Malé tvorivé deti väčšinou najradšej spĺňali zručnostné indície, kde si mohli niečo vytvoriť, nakresliť/ namaľovať alebo riešiť rôzne tajničky, osemsmerovky alebo hľadali rozdiely medzi dvoma obrázkami.

Zatváranie fontán začalo príhovorom dráčika, kde sa všetkým veľmi pekne poďakoval za účasť nielen na podujatiach v meste Bardejov, ale aj za to, že aj napriek chladnému počasiu sa zišiel veľký počet ľudí priamo pri fontáne. Po príhovore dráčik s dračicou a kengurou Kangi symbolicky uzamkli fontánu ponorením veľkého kľúča do vody. Nasledovala ďalšia príjemná časť tohto podujatia a to koncert saxofónového orchestra HARMÓNIA BAND ZUŠ. M. Vileca.

Po koncerte nasledovala najočakávanejšia časť tohto podujatia – vyžrebovanie výhercov a rozdanie víťazných cien. Dračica poriadne premiešala perly, aby sa mohla pustiť do práce. Losovala perly jednu za druhou a na tvárach detí a ich rodičov bolo vidno radosť a potešenie z milej výhry. Hlavnú výhru (horský bicykel) vyžreboval pán primátor MUDr. Boris Hanuščak, druhú a tretiu výhru (tablety) vyžrebovali p. viceprimátorka JUDr. Eva Hudáková a p. viceprimátor RNDr. Vladimír Savčinský.

Chceme sa poďakovať našim cteným sponzorom, ktorými sú: mesto Bardejov, Bardterm,s.r.o., Mestské lesy Bardejov, Proxis spol s r.o., Bardejovské Kúpele a KTC Bardejov. Ďakujeme taktiež všetkým Vám, ktorí ste sa zapojili do hry a takto produktívne sme mohli spolu prežiť krásne okamihy počas letných prázdnin. Ceny boli rozdané, deti boli šťastné a dráčik s dračicou a ich tímom sa už teraz tešia na budúci rok, už na jubilejný 10. ročník hry Bardejovskí lovci perál.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…