Krásne jesenné počasie prilákalo v piatok 12.10.2018 do priestorov Promenádneho parku veľa Bardejovčanov. Zišli sa tam, aby sa všetci na už tradične organizovanom podujatí – Zatváranie fontán rozlúčili s letom a letnou turistickou sezónou. Podujatie bolo organizované v rámci projektu  „Geoturistika, šanca pre rozvoj poľsko-slovenského pohraničia“ ktoré organizovalo mesto Bardejov v spolupráci s mestom Gorlice.


Ešte pred uzamknutím fontány sa všetkým návštevníkom parku svojim vystúpením predstavili Sokoliari majstra Vagana zo Starej Ľubovne. Ich pútavé rozprávanie o histórii sokoliarstva na Slovensku, ale hlavne zaujímavé vystúpenia s dravými vtákmi priblížili všetkým nádheru a dokonalosť, ale hlavne obrovský význam dravcov. Veľký zážitok z tohto vystúpenia mali hlavne deti. Niektoré z nich zažili nezabudnuteľný  pocit, keď si mohli podržať na ruke veľkého dravca a nakŕmiť ho.

Teplé piatkové popoludnie v parku spríjemnili návštevníkom svojim vystúpením aj šikovné mladé gymnastky z Klubu modernej gymnastiky LASER – DELTA Bardejov. Okrem zaujímavých ukážok svojich športových vystúpení, za ktoré zožali medzi prítomnými veľký potlesk,  mali tentoraz aj veľmi dôležitú úlohu, odovzdať dráčikovi Ohniváčikovi čarovný kľúč, ktorým fontánu každoročne zamyká. Ohniváčik svoju úlohu ako vždy splnil na jednotku. Nádherná fontána zamknutá čarovným kľúčom stíchla za zvukov mohutných fanfár.

Po zamknutí fontán sa priestory Promenádneho parku zmenili na dejisko veľkolepého ukončenia jubilejného piateho ročníka veľkej letnej súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorá sa už tradične konala pod záštitou primátora mesta MUDr. Borisa Hanuščaka.

Losovanie cien otvorila úvodnou piesňou pod názvom My sme lovci perál, skupina Freezie a Dj Bardík.

Do plnenia úloh a získavania perál sa  aj v piatom ročníku veľkej letnej hry zapojilo mnoho detí. V tomto pre Bardejov významnom roku 777. výročia prvej písomnej zmienky o meste,  lovci súťažili o 7 hlavných cien, bicykel, hoverboard, dva tablety, tri kolobežky. Tieto super ceny mohli v losovaní získať ak nazbierali aspoň desať perál. V hre však bolo aj ďalších 26 zaujímavých cien od sponzorov, medzi ktorými boli auto na diaľkové ovládanie, vstupenky do wellness v Bardejovských Kúpeľoch, poukážky na zľavy v predajni CCC, hračky od spoločnosti Tesco a ďalšie, o ktoré sa tiež oplatilo zabojovať.

Hlavné ceny výhercom odovzdal primátor mesta. Ďalších 26 šťastných výhercov súťaže, ktorých mená nájdete na facebookovej stránke Bardejovskí lovci perál, cenami odmenili ich kamaráti tučniak Bardík a dráčik Ohniváčik, ktorý počas leta pre Lovcov perál pravidelne pripravoval súťažné úlohy. Preveril tak nielen ich šikovnosť, ale ponúkol im aj možnosť, dozvedieť sa niečo nové, zaujímavé z histórie nášho nádherného a starobylého mesta Bardejova.  Aby sa do súťaže mohlo zapojiť čo najviac lovcov, stretával sa s deťmi na rôznych podujatiach a navštevoval aj deti, ktoré prázdninovali na bardejovských sídliskách, kde s nimi zažil popoludnia plné hier, súťaží a zábavy. Na záver tohto podujatia vystúpilo divadlo s ohňovou šou GCK „ERGO“ z Gorlíc.

Lovci perál celé leto usilovne riešili úlohy a zbierali perly. Všetky perly boli vyzbierané, ceny výhercom odovzdané, a tak sa veľká letná súťaž v tomto roku skončila. Táto super aktivita umožnila počas letných mesiacov všetkým deťom aktívne tráviť voľný čas na území nášho krásneho kultúrneho a historického mesta. Tento rok súťaž Bardejovskí lovci perál oslávila už svoj piaty ročník a tak sa chceme poďakovať hlavne primátorovi mesta MUDr. Borisovi Hanuščakovi, ktorý ju podporuje už od jej prvého ročníka.

Obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí súťaž Bardejovskí lovci perál sponzorsky podporili. Patrí  k nim hlavne Mesto Bardejov, Proxis, s.r.o., Bardterm, s.r.o., Tesco Hypermarket Bardejov, Bardejovská televízna spoločnosť a.s., Mestské lesy s.r.o. Bardejov, Bardejovské Kúpele a.s. a KTC Bardejov. Už teraz sa všetci tešíme a hlavne, pozývame všetky deti na nasledujúci, šiesty ročník súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorý opäť odštartujeme na budúci rok 2019.

Mgr. Daniela Čisaríková

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…