Len pred malou chvíľou skončilo zasadnutie Mestského krízového štábu v Bardejove (MKŠ), ktoré zvolal primátor Boris Hanuščak a ktoré sa zaoberalo jedinou vecou: škandalóznymi letákmi, ktoré boli v uplynulých hodinách distribuované doteraz neznámymi osobami do schránok obyvateľov mesta. Leták má titulok „Pozor výpadok kúrenia a dodávky teplej vody !(nami ponechané bez úprav) a opisuje katastrofickú situáciu, ktorá môže nastať v súvislosti s úpadkom spoločnosti Arca Capital Slovakia, výlučného vlastníka spoločnosti TeHo Bardejov. Táto spoločnosť je dodávateľom tepla a teplej úžitkovej vody pre tisícky Bardejovčanov.


Vedenie samosprávy, MKŠ a všetky kompetentné orgány dôrazne upozorňujú, že ide o informácie, ktoré sa absolútne nezakladajú na pravde, majú za cieľ destabilizovať celkovú situáciu v meste a podľa slov primátora „sú prejavom neskutočného hyenizmu, najmä v čase nepriaznivo sa vyvíjajúcej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19“. Nech už by sa situácia okolo spoločnosti Arca Capital Slovakia vyvíjala akokoľvek, samospráva Bardejova má všetky prostriedky na to, aby zabezpečila bezproblémové vytápanie domov a bytov: spoločnosť BARDTERM predsa kedykoľvek môže prejsť na vykurovanie plynom. Kotolne i rozvody sú mestské, nikdy neboli predmetom predaja a dôsledky, ktoré sú opísané v letáku sú úplným nezmyslom !

 

Samospráva preto už v najbližších dňoch podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za šírenie poplašnej správy a bude očakávať razantné kroky zo strany orgánov činných v trestnom konaní.

Nevylučuje však, že podobné letáky sa môžu objavovať aj naďalej: chce preto vyzvať občanov, aby akékoľvek podobné prejavy, akékoľvek iné poplašné správy nahlasovali na Mestskej polícii (MsPO).

Žijeme naozaj v zvláštnej dobe…Chceme vás preto vyzvať, aby ste verili iba overeným, oficiálnym správam, nie paškvilom, ktoré sledujú jediný cieľ – rozvrátiť a destabilizovať aj beztak napätú situáciu, spôsobenú šírením ochorenia COVID-19.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…