V sobotu (7.3.2020) dopoludnia zasadal mestský krízový štáb v súvislosti s hrozbou šírenia koronavírusu na Slovensku. Cieľom zasadnutia bolo prijať preventívne opatrenia v súvislosti aj s tým, že končia školské prázdniny a nie je vylúčené, že mnohí žiaci a ich rodičia navštívili počas ich trvania miesta a mestá, kde je už ochorenie zaznamenané a potvrdené: koniec – koncov ide aj o okolité štáty.


Opatrenia budú realizované v niekoľkých smeroch: pôjde o zvýšenie informovanosti občanov mesta o tom, aké sú príznaky nákazy, aké kroky treba podniknúť, aby sa zamedzilo, alebo aspoň minimalizovalo riziko šírenia i ako postupovať, ak je podozrenie na toto ochorenie, ale konkrétne opatrenia sa budú prijímať aj v zariadeniach v priamej pôsobnosti samosprávy: jedným z takýchto opatrení je aj zákaz návštev v zariadeniach sociálnych služieb v zriadovateľskej pôsobnosti mesta.


Budú oslovení aj prevádzkovatelia zariadení, ktoré sú otvorené najmä vo večerných a nočných hodinách (pohostinské a reštauračné) s odporúčaním zváženia úpravy ich prevádzkových hodín. V neposlednom rade sa opatrenia budú týkať aj prevádzky športovej haly, mestskej plavárne či zimného štadióna. V súvislosti s tým – z dôvodu zníženia rizika šírenia koronavírusu – prijal mestský krízový štáb (aj po vyhodnotení rizík súvisiacich s koncom jarných prázdnin) rozhodnutie o zrušení všetkých verejných podujatí organizovaných Mestom Bardejov s okamžitou platnosťou až do odvolania. V tejto súvislosti sa rušia aj filmové predstavenia v Kine Žriedlo.

Cieľom tohto opatrenia nie je vyvolávanie paniky, ale záujem o ochranu zdravia obyvateľov a návštevníkov mesta. Aktuálna situácia a jej vývoj bude priebežne vyhodnocovaná – krízový štáb opätovne zasadne predbežne v pondelok 9.3.

Foto zdroj: Bardejovska televizia – BTV

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…