Veľká letná súťaž Bardejovskí lovci perál, ktorú už šiesty rok organizuje Kultúrno–turistické centrum v Bardejove pod záštitou primátora mesta Borisa Hanuščaka, zaznamenáva medzi deťmi už od jej vzniku veľký ohlas. V minulom roku sa do nej počas leta zapojilo viac ako 400 mladých lovcov perál, ktorí úspešne riešili jednotlivé úlohy a zbierali perly.


Tohtoročný, už šiesty ročník súťaže sa začiatkom júna naplno rozbehol. Do plnenia zaujímavých úloh a do získavania perál sa hneď od začiatku aktívne zapojili prví lovci, ktorí získali už aj prvé perly. Pre všetkých lovcov, ktorí sa do šiesteho ročníka súťaže Bardejovskí lovci perál zapoja, pripravili aj tento rok organizátori počas leta množstvo vedomostných, zručnostných a špeciálnych úloh, ktoré im umožnia nielen aktívne tráviť voľný čas, ale hlavne naučiť sa hravou formou množstvo zaujímavosti o našom krásnom historickom meste Bardejov. Stať sa lovcom, súťažiť, zbierať perly a vyhrať zaujímavé ceny, môžu počas celého leta nielen jednotlivci, ale aj celé rodiny alebo triedy, teda každý, kto sa zaregistruje na Základni lovcov perál, ktorou je Poľsko-slovenský dom na Radničnom námestí 24 v Bardejove.

Svoje úspechy v hre Bardejovskí lovci perál si môže každý lovec zaznamenávať do svojho Denníka lovca, do ktorého môže každý týždeň za splnenie jednotlivých úloh získať pečiatky. Za získanie 3 pečiatok dostane každý lovec jednu perlu s číslom, ktorá sa zaregistruje k jeho menu a vloží do žrebovacieho osudia v Poľsko-slovenskom dome na Radničnom námestí 24 Bardejov, kde je základňa lovcov perál. Počas celej hry, ktorá trvá od 17.6. do 30.9.2019 bude úlohou lovcov získať za splnenie úloh aspoň desať perál a hrať tak o tri zaujímavé hlavné ceny, bicykel a dva tablety. Ak by sa to však niekomu nepodarilo, nemusí byť smutný, pretože okrem hlavných cien je pre súťažiacich pripravených aj ďalších tridsať zaujímavých, hodnotných cien, o  ktoré sa naozaj oplatí zabojovať. Do žrebovania o ďalších 30 cien budú zaradení všetci lovci, ktorí v hre získajú aspoň jednu perlu. Všetky ceny budú súťažiacim rozdané pri záverečnom žrebovaní, ktoré sa uskutoční v rámci sprievodného podujatia po ukončení hry.

Na spoločné stretnutia pri súťažiach a na všetkých lovcov sa už teraz teší dráčik Ohniváčik a jeho sestrička dračica Plamienka, ktorí budú pre všetkých lovcov počas celej letnej hry pripravovať zaujímavé úlohy.

Súťaž je teda odštartovaná a je už v plnom prúde, ceny pre šikovných súťažiacich sú  pripravené, stačí sa len zapojiť.

Podrobnejšie informácie o súťaži sa dozviete aj na internetovej stránke www.lovciperal.sk alebo na Facebooku: Bardejovskí lovci perál. Veľa šťastia pri hľadaní perál prajeme všetkým lovcom!

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…