V stredu 19. júna sa primátor mesta Boris Hanuščak stretol s predstaviteľmi Výboru na zachovanie židovského dedičstva v Bardejove, ktorí v ten istý deň,  v spolupráci s Komisiou pre zachovanie amerického dedičstva v zahraničí, usporiadali v záhrade Pamätníka holokaustu a v zrenovovanej Starej synagóge v Židovskom suburbiu Výročnú spomienku na holokaust v Bardejove. 


Pri tejto príležitosti naše mesto navštívil pán Emil Fish, zakladateľ Bardejovského výboru na zachovanie židovského dedičstva, bardejovský rodák, ktorý bol ako dieťa väznený v sereďskom tábore.

V súčasnosti žije v Spojených štátoch amerických. Spolu s ním sa na stretnutí zúčastnil aj Paul Packer, ktorý je predsedom Komisie pre zachovanie amerického dedičstva v zahraničí, ktorý pracuje pri Bielom dome, pod kuratelou prezidenta USA. Prítomný bol  aj čestný občan Bardejova Giora Solar, ktorý sa výrazným spôsobom podieľal na príprave nominačnej dokumentácie na zápis Bardejova do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Ďalším účastníkom stretnutia bola Orith Siglitz, výkonná riaditeľka Výboru na zachovanie židovského dedičstva. Témou rokovania boli ďalšie zámery pri  obnove komplexu suburbia, ktorá by mala pokračovať rekonštrukciou budovy Zhromaždenia.

Primátor mesta v tejto súvislosti vyjadril podporu samosprávy pri realizácii tohto procesu a zároveň informoval o zámeroch Mesta pri úprave širšieho okolia celého areálu. Emil Fish ocenil doterajšiu spoluprácu s mestskou samosprávou a poďakoval sa za pomoc a podporu pri výstavbe a prevádzke Pamätníka holokaustu.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…