Vo štvrtok 3.10.2019 sa v Múzeu Stanislawa Fischera v poľskej Bochni konalo slávnostné otvorenie výstavy „Bardejov – svetové dedičstvo UNESCO“ . Výstavu otvoril riaditeľ múzea Jan Flasza spolu s riaditeľom Šarišského múzea v Bardejove – PhDr.Františkom Guttekom,ktorý je aj spoluautorom výstavy.


Súčasťou vernisáže bola aj prezentácia o Bardejove (história mesta a jeho pamiatky) v podaní riaditeľa bardejovského múzea. Pre putovnú výstavu sa jedná už o jej 25. zastávku počas svojho trojročného putovania po Poľsku. Záštitu nad výstavou prevzali J.E. Veľvyslanec Slovenskej republiky v Poľskej republike Dušan Krištofík a primátor mesta Bardejov Boris Hanuščak.

Výstavu podporila a zabezpečila taktiež propagačnými materiálmi Oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš-Bardejov. Autormi výstavy sú František Gutek, Marcel Tribus, Marek Zalewski.

V Bochni naša putovná výstava ostane až do konca roka a my veríme, že mnoho návštevníkov inšpiruje k návšteve nášho krásneho mesta, keďže mesto Bochnia v ktorom sa múzeum nachádza, patrí k turisticky vyhľadávaným lokalitám.

Je to hlavne kvôli expozícii soľných baní, ktoré sú podobne ako naše mesto, zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …