Vo štvrtok 3.10.2019 sa v Múzeu Stanislawa Fischera v poľskej Bochni konalo slávnostné otvorenie výstavy „Bardejov – svetové dedičstvo UNESCO“ . Výstavu otvoril riaditeľ múzea Jan Flasza spolu s riaditeľom Šarišského múzea v Bardejove – PhDr.Františkom Guttekom,ktorý je aj spoluautorom výstavy.


Súčasťou vernisáže bola aj prezentácia o Bardejove (história mesta a jeho pamiatky) v podaní riaditeľa bardejovského múzea. Pre putovnú výstavu sa jedná už o jej 25. zastávku počas svojho trojročného putovania po Poľsku. Záštitu nad výstavou prevzali J.E. Veľvyslanec Slovenskej republiky v Poľskej republike Dušan Krištofík a primátor mesta Bardejov Boris Hanuščak.

Výstavu podporila a zabezpečila taktiež propagačnými materiálmi Oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš-Bardejov. Autormi výstavy sú František Gutek, Marcel Tribus, Marek Zalewski.

V Bochni naša putovná výstava ostane až do konca roka a my veríme, že mnoho návštevníkov inšpiruje k návšteve nášho krásneho mesta, keďže mesto Bochnia v ktorom sa múzeum nachádza, patrí k turisticky vyhľadávaným lokalitám.

Je to hlavne kvôli expozícii soľných baní, ktoré sú podobne ako naše mesto, zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

V Školskej bašte sa rozsvietilo

Malý krok pre ľudstvo, veľký krok pre nás! Po vyše minimálne dvoch desaťročiach sa dnes v …