V Kultúrnom a turistickom centre koncom pracovného týždňa otvorili výstavu mladej umelkyne z Bardejova. Súčasťou výstavy je dobrovoľná zbierka za obnovu a záchranu Zborovského hradu, keďže v tvorbe Miroslavy Valkovičovej Hiščarovej nájdeme aj maľby práve tohto hradu. Výstavy sa zúčastnil aj pán Vladimír Kaminský predseda združenia za záchranu Zborovského hradu, ktorý nás oboznámil s inováciami, ktoré na hrade Zborov prebiehajú.


O kultúrny program sa postarali žiaci zo ZUŠ M. Vileca v Bardejove, hrou na priečnu flautu – Linda Hanobiková a Sára Hlavinková a hrou na akordeón – Matej Hlavinka, pod vedením svojich učiteľov. Miroslava Valkovičová Hiščarová je rodáčkou z  Bardejova, žijúca momentálne v Nitre.

Výtvarnému umeniu sa venuje odmalička, priviedli ju k tomu rodičia. Neskôr pokračovala na základnej umeleckej škole a počas dospelosti absolvovala viacero inšpiratívnych umeleckých kurzov. Preferuje techniku maľby akrylovými farbami, ale používa aj rôzne iné techniky tvorby. Venuje sa taktiež šperkárstvu, výrobe dekoratívnych predmetov, príležitostnej výrobe hračiek a taktiež písaniu poézie, aranžérstvu.

Námety pre svoju tvorbu čerpá najmä z prírody, na obrazoch nesmie chýbať náznak stromu alebo listu a taktiež farba slnka a trávy, čo pre autorku symbolizuje pohodu a kľud. Má svoj vlastný ´´rukopis´´ a keby sa mohla zaradiť do umeleckého smeru, bol by to surrealizmus a impresionizmus. Obľubuje tvorbu Vasilja Kandiskijho ako priekopníka abstraktného maliarstva a Claude Moneta pre úžasné zobrazenie impresionizmu.

Výstava s názvom Cesta potrvá do 9.6.2019 a je umiestnená v galérii Poľsko-slovenského domu. Všetci ste srdečne vítaní!

Mgr. Lívia Šarišská

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…