V Bardejovských Kúpeľoch sa začalo s revitalizáciou parku pred „Strediskom obchodu a služieb – SOS“ a plánuje sa obnova fontán v parku okolo sochy „Sisi“.


V priebehu uplynulého týždňa mohli návštevníci Bardejovských Kúpeľov zaregistrovať aktivitu stavebných strojov pres budovou SOS. Bardejovské Kúpele a.s. ako vlastník tejto plochy začali takto prvú etapu revitalizácie parku, ktorá prebehne vo viacerých krokoch. Fontána, ktorá bola centrálnym prvkom parku, bola dlhé roky nefunkčná kvôli masívnym únikom vody na viacerých miestach, ktoré sa nedarilo odstrániť ani predchádzajúcemu vlastníkovi (mestu). Po dlhom zvažovaní sa nakoniec pristúpi k revitalizácii parku do formy, ktorej vizualizácie vám prinášame. Vodný prvok už nebude súčasťou parku, ale na druhej strane Bardejovské Kúpele a.s. v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Šariš – Bardejov, ktorej členom je aj mesto Bardejov už teraz pracujú na obnove fontánok, ktoré sa nachádzajú v parku medzi liečebnými domami Alžbeta a Astória. Časť prostriedkov na prvú etapu sa podarilo získať z dotácie a tak sa najneskôr budúci rok začne s prácami na prvej etape

V niekoľkých etapách by tak po niekoľkých desaťročiach mohli ožiť vodné prvky, ktoré si už len málokto pamätá v prevádzke. Pamätáte si časy, keď z fontánok tiekla voda vy?

PS: Spomínaný objekt nákupného strediska SOS nie je vo vlastníctve Bardejovských Kúpeľov a.s. a po skoro troch desaťročiach súdnych sporov už pár rokov ani vo vlastníctve mesta. Pevne veríme, že nový vlastník má tiež plány na jeho rekonštrukciu, ktorú si tento objekt nutne vyžaduje.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…