V Kultúrno-turistickom centre v Bardejove si dňa 5.4.2022 opäť pripravili zaujímavé podujatie pre deti. Tvorivé dielne v priestoroch Poľsko-slovenského domu už deti poznajú z minulých rokov a tento rok znovu prejavili záujem o pokračovanie.


Dráčik Ohniváčik a dračica Plamienka si prichystali maľované veľkonočné pozdravy a držiak na vajíčka, ktoré strážia zajačikovia rôznych veľkostí a farieb. Deti si podľa sympatie a fantázie vymysleli vlastných, originálnych zajačikov, ktorí len hrubou stavbou tela pripomínali tých dráčikových. Stretlo sa tu jedenásť detí, zastupujúc vekovú kategóriu od tri do deväť rokov. Program doplnila aj dračica návštevou dračej pivnice, kde deťom vyrozprávala legendy a previedla ich zákutiami pivnice. Dráčik priebežne kontroloval stav prác detí, ktoré sa tešili jeho návšteve. Dôkazom toho sú aj záverečné fotografie usmiatych detí a dráčika. Niektoré z nich si dokonca pripravili veľkonočné pozdravy pre dráčikov s ich portrétmi.

Po takejto úspešnej akcii sa už teraz dráčikovia tešia na nasledujúce stretnutia s deťmi, či už v pri ďalších tvorivých dielňach alebo pri iných detských podujatiach.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …