V utorok 27.7.2021, predstavila na vernisáži výstavy v Poľsko-slovenskom dome svoje jedinečné diela bardejovská autorka Anna Gunčagová. Zobrazuje v nich svoje vnútorné pocity, ktoré prostredníctvom obrazov dáva navonok. Pri svojej tvorbe nemá konkrétne zameranie a inšpirácie hľadá náhodne vo svojom okolí, v prírode a kdekoľvek okolo seba. Výstava, ktorá má názov TLKOT SRDCA je jej prvou výstavou. Kultúrnym program nás hudobne sprevádzali Zuzka a Tomáško Jurčoví.

Pochádza z Bardejova, vyštudovala Gymnázium Leonarda Stöckela v Bardejove a sociálnu prácu na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Má dve deti, syna a dcéru. Dcéra ukončila vysokú školu s umeleckým zameraním a venuje sa taktiež výtvarnej tvorbe. Maľovaniu sa venovala už popri štúdiu na strednej škole no intenzívnejšie sa mu venuje posledných 10 rokov. Počas svojej práce na Základnej umeleckej škole sa častejšie stretávala s umeleckým smerom. Výtvarnej tvorbe sa venujú aj jej sestry a tak pod ich vplyvom a za ich pomoci začala svoje nápady prenášať na plátno.

Na výstavu Anny Gunčagovej – TLKOT SRDCA Vás srdečne pozývame do galérie Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí 24 v Bardejove. Výstava potrvá do 22.8.2021.

Tešíme sa na Vás!

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…