V utorok 9. júna sa v priestoroch mestského úradu (MsÚ) konalo pracovné stretnutie primátora mesta Borisa Hanuščaka so zástupcami vedenia Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SaÚC PSK).


Jeho predmetom bola konkretizácia termínov a finančných objemov plánovaných rekonštrukcií ciest II. a III. triedy jednak v celom okrese, ale aj v samotnom meste  Bardejov v súlade so schválenou Úpravou rozpočtu PSK. Pre samosprávu vyzneli veľmi potešujúco slová riaditeľa SaÚC PSK Marcela Horvátha o tom, že už v najbližšej dobe cestári v Bardejove začnú s realizáciou zastávkových plôch na cestnej komunikácii v smere do Bardejovských Kúpeľov, rekonštrukciou cesty spojenou s výstavbou chodníka v mestskej časti Bardejovská Nová Ves v smere na Giraltovce, ale aj s odstránením bodových závad na ceste III/ 3500 v smere na Lukavicu.

Počas pracovného rokovania sa dotkli aj možností budúceho riešenia odbočovacích pruhov pri mestskom cintoríne, reguláciou križovatky ulíc Krátky rad – Šiancova, a taktiež možnosťami riešenia zložitej situácie na ulici Starý Blich. Finančné zdroje sú vydelené aj na rekonštrukcie ciest II. a III. triedy, ako aj mostných objektov na nich v najkritickejších miestach okresu.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…