Na pracovnom rokovaní týkajúcom sa technicko-organizačného zabezpečenia úvodných podujatí a prvých troch etáp 63. ročníka pretekov Okolo Slovenska sa dnes stretli zástupcovia Slovenského zväzu cyklistiky a Mesta Bardejov. Ako konštatoval prezident zväzu Peter Privara doterajší stav príprav i spolupráca so samosprávou sú na dobrej úrovni.


Zároveň potvrdil účasť piatich World teamov, ktoré berú svoju účasť ako prípravu na najbližšie majstrovstvá sveta. V doterajšej histórii tohto podujatia ide o najvyššiu účasť tímov svetovej série. Štart a dojazd úvodnej etapy, rovnako časovky, ktoré sa budú konať 18. septembra bude na Radničnom námestí.

Časovka povedie ulicami nášho mesta.  Bardejovčania a návštevníci mesta sa v utorok 17. septembra môžu tešiť na atraktívne predstavenie jednotlivých tímov a bohatý sprievodný program. Ako uviedol primátor mesta Boris Hanuščak samospráva vyvinie maximálne úsilie, aby bol Bardejov na túto výnimočnú príležitosť čo najlepšie pripravený.


Obyvatelia tak musia v dňoch 17.-19. septembra počítať s istými obmedzeniami, ktoré si organizácia pretekov vyžiada. Satisfakciou však bude skvelé cyklistické predstavenie svetovej úrovne, na ktoré už teraz organizátori všetkých pozývajú.

Účasť Petra Sagana je do týchto chvíľ neustále otvorená a všetko bude závisieť od momentálnej situácie súvisiacej s prípravou na vrchol sezóny, majstrovstvá sveta, ktoré sa v dňoch 22.-29. septembra uskutočnia v Yorkshire vo Veľkej Británii.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…