Pacienti s týmto vrodeným krvácavým ochorením majú dnes lepšiu perspektívu do života


Hemofília je nevyliečiteľné ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou zrážanlivosti krvi. Na Slovensku žije s týmto ochorením viac ako 600 pacientov, a až tretina z nich sú deti. Vďaka modernej vede a pokroku v medicíne môžu dnes hemofilici žiť kvalitný a plnohodnotný život, a majú čoraz lepšiu perspektívu do budúcnosti.

Aj to je odkaz Svetového dňa hemofílie, ktorému v kalendári každoročne patrí 17. apríl. Hoci ide o zriedkavé ochorenie, práve tento deň je príležitosťou poukázať na život pacientov s hemofíliou a vyjadriť im podporu a spolupatričnosť. Slovenské hemofilické združenie, ktoré na Slovensku zastupuje ľudí s hemofíliou, v tento deň iniciuje nasvecovanie viacerých významných budov a monumentov v rôznych regiónoch Slovenska načerveno.

Na túto iniciatívu reagovala aj samospráva Bardejova a v sobotu 17. apríla, večer od 20.00 do 20.15 hod. „zaodela“ svoje dominanty do červenej farby. Spolu s Grasalkovičovým palácom v Bratislave, či Dómom svätej Alžbety v Košiciach sa tak pripojila k odkazu tohtoročného Svetového dňa hemofílie.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…