Súčasťou prebiehajúceho procesu revitalizácie  nábrežia rieky Topľa je aj modernizácia detského ihriska a detského dopravného ihriska, ktoré rozšíria ponuku voľnočasových aktivít v novotvoriacej sa oddychovej zóne mesta.


Novou dominantou detského ihriska sa už onedlho stane fontána, na ktorej výstavbe sa v súčasnom období pracuje. Najnáročnejšou časťou procesu  je  vybudovanie betónového skeletu a základných prvkov napojenia vody. Detské ihrisko sa dočká ďalších nových, moderných prvkov a atrakcií, ktoré rozšíria možnosti na aktívny oddych pre najmenších, ich rodičov i starých rodičov.

Na dopravnú výchovu na detskom dopravnom ihrisku si pamätajú mnohé generácie Bardejovčanov a dnes už svojimi parametrami  nezodpovedá potrebám modernej výuky i širšieho využitia. Zubom času poznačený areál sa preto taktiež dočkal rekonštrukcie, ktorej výsledkom bude moderný priestor , ktorý bude slúžiť pre potreby dopravnej výchovy i širokej verejnosti. V rámci prebiehajúcej rekonštrukcie dôjde k čiastočnej obmene jazdných dráh, ktoré dostanú nový asfaltový povrch. Výmenou prejde i samotné dopravné značenie, osvetlenie, pribudnú mobilné semafory i oplotenie. K dispozícii budú aj nové dopravné prostriedky pre deti.

Oba projekty sú realizované  najmä vďaka  dotácii, ktorú na svojich dvoch posledných  výjazdových zasadnutiach v Bardejove schválila Vláda Slovenskej republiky. (Revitalizácia detského ihriska 190 tis. eur, revitalizácia detského dopravného ihriska 264 tis. eur).  Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je koniec augusta.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Premeny Bardejova

Pozrite si tiež

Časové trhliny

Náš fotograf sa v uplynulom období vybral hľadať časové trhliny do mesta. Jednoznačne skve…