Mesto získalo ďalší grant na zníženie energetickej náročnosti jednej zo svojich budov. Mesto ako dobrý hospodár využíva každú možnosť na získanie finančných prostriedkov na investície, ktoré by boli z vlastného rozpočtu len ťažko naraz uskutočniteľné.


Po tom, čo sme vás v minulom týždni informovali o troch úspešných grantoch na rekonštrukciu základných škôl a jednej škôlky, máme pre vás správu o ďalšom schválenom projekte. Tentokrát mesto podľa našich informácií získalo grant na zníženie energetickej náročnosti na prevádzku budovy mestskej polície v Bardejove. Obsahom projektu je zlepšenie tepelno-izolačných vlastností stavebných konštrukcií a to výmenou pôvodných okien s izolačným dvojsklom, za plastové okná s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami s izolačným trojsklom, výmena vstupných dverí za bezpečnostné dvere, zateplenie obvodového plášťa, zateplenie stropu nad 2. NP, výmena strešnej krytiny, úprava prístrešku nad vstupom do budovy, odvodnenie strechy so snehovými zábranami a zriadenie bezbariérovej rampy pre imobilných, hydraulické vyregulovanie vykurovacej sústavy s výmenou časti radiátorov a osadením termoregulačných ventilov a výmena žiarovkových a neónových svietidiel za svietidlá LED.

Celkové predpokladané náklady: 270 842,98 €
z toho požadovaná dotácia: 257 300,83 €

Obzvlášť v tejto dobe, keď raketovo rastú ceny energií, je toto skvelá správa, keďže okrem okamžitých prostriedkov ušetrených na rekonštrukcii, sa znížia do budúcnosti aj náklady na prevádzku.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…