Tohtoročná situácia nám umožnila vrátiť sa späť k naším bardejovským zvykom, tradíciám a podujatiam.


Nie je tomu inak ani pri už ôsmom ročníku Bardejovského vajca. Každý rok dostane príležitosť jedna základná škola z Bardejova, ktorá vyzdobí megakraslicu, no a tohto roku sa do zdobenia zapojili žiaci Základnej školy na Vinbargu. V hniezde pod lipami na Radničnom námestí sa odhalilo dňa 8.4.2022 dopoludnia. Pri odhaľovaní pomáhal aj Dráčik Ohniváčik a Dračica Plamienka. O program sa postarali žiaci Základnej školy na Vinbargu, a to prednesom básní od žiakov, ktorí sa zúčastnili súťaže Hviezdoslavov Kubín a tanečným vystúpením. Návštevníci Bardejova ako aj domáci Bardejovčania si ho môžu obzrieť až do 28.4.2022.

Pripravili sme si aj výzvu pre deti z celého mesta, do ktorej sa zapojili mnohí. Ich úlohou bolo vyrobiť a vyzdobiť si 3D vajíčko alebo veľkonočný obrázok a doniesť ho v deň podujatia na námestie. Tým sa zapojili do výzdoby okolia pod lipami a každý si odniesol sladkú odmenu. Žiacke práce budú vystavené v priestoroch Poľsko-slovenského domu do 30.4.2022.

Vysokým počtom návštevníkov môžeme zhodnotiť, že bolo to pestré a úspešné podujatie. Veselé výrazy detí a spokojné pohľady rodičov hovorili za všetko. Pevne veríme, že každé ďalšie podujatie v našom meste bude úspešné minimálne tak, ako toto.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …