Tohtoročná situácia nám umožnila vrátiť sa späť k naším bardejovským zvykom, tradíciám a podujatiam.


Nie je tomu inak ani pri už ôsmom ročníku Bardejovského vajca. Každý rok dostane príležitosť jedna základná škola z Bardejova, ktorá vyzdobí megakraslicu, no a tohto roku sa do zdobenia zapojili žiaci Základnej školy na Vinbargu. V hniezde pod lipami na Radničnom námestí sa odhalilo dňa 8.4.2022 dopoludnia. Pri odhaľovaní pomáhal aj Dráčik Ohniváčik a Dračica Plamienka. O program sa postarali žiaci Základnej školy na Vinbargu, a to prednesom básní od žiakov, ktorí sa zúčastnili súťaže Hviezdoslavov Kubín a tanečným vystúpením. Návštevníci Bardejova ako aj domáci Bardejovčania si ho môžu obzrieť až do 28.4.2022.

Pripravili sme si aj výzvu pre deti z celého mesta, do ktorej sa zapojili mnohí. Ich úlohou bolo vyrobiť a vyzdobiť si 3D vajíčko alebo veľkonočný obrázok a doniesť ho v deň podujatia na námestie. Tým sa zapojili do výzdoby okolia pod lipami a každý si odniesol sladkú odmenu. Žiacke práce budú vystavené v priestoroch Poľsko-slovenského domu do 30.4.2022.

Vysokým počtom návštevníkov môžeme zhodnotiť, že bolo to pestré a úspešné podujatie. Veselé výrazy detí a spokojné pohľady rodičov hovorili za všetko. Pevne veríme, že každé ďalšie podujatie v našom meste bude úspešné minimálne tak, ako toto.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Kultúra

Pozrite si tiež

Môj najobľúbenejší vianočný koláčik

Piatkové popoludnie patrilo akcii Okresnej organizácii Únie žien Slovenska v Bardejove, kt…