Po dlhšej nútenej pauze sme sa opäť vrátili k dlhoročnej tradícii, obľúbených Bardejovských búrz, ktoré pravidelne niekoľkokrát do roka organizovalo Kultúrno-turistické centrum Bardejov v spolupráci s Okresnou organizáciou Únie žien v Bardejove, už od roku 2011.


Skvelá akcia, pod názvom Burza mamičiek, sa konala v piatok 10.6.2022 v priestoroch Poľsko-slovenského domu v Bardejove. Malé očakávania toho, ako dopadne a aký bude záujem, vystriedal pocit spokojnosti, ktorý nás utvrdil v tom, že aj napriek odmlke malo zmysel vrátiť sa k niekoľkoročným tradíciám a opäť napĺňať hlavnú myšlienku tejto akcie, ktorá sa nesie v zmysle vzájomnej pomoci a šetrenia prírodných zdrojov.

Piatkové popoludnie sa mamičky ocitli v role predávajúcich a svoju ponuku si aj vkusne pripravili. Ponuka tovaru bola ozaj pestrá a zaujímavá a obsahovala predovšetkým rôzne detské oblečenie, topánky, hračky, ale aj športové potreby. Zaujímavá ponuka tovaru a nízke nákupné ceny prilákali aj nakupujúce mamičky, ktoré sa rozhodli, že svojím ratolestiam obmenia šatník a nakúpili za výhodné ceny. Niektoré prišli prvý krát, iné burzy pravidelne navštevovali, a tak si mnohé mamičky pochvaľovali možnosť opäť sa stretnúť a porozprávať.

Počas celej akcie boli pripravené aj kreatívne tvorivé dielne, ktoré zabavili a vyplnili čas detičkám, ktorých mamičky sa venovali výhodným nákupom. V neposlednom rade veľký záujem vzbudila aj Burza nálepiek – Slovenskô ako maľované. Vzájomné vymieňanie a dopĺňanie si pochvaľovali nie len deti, ale aj dospeli.

Podujatie sa nieslo v príjemnej atmosfére a už teraz sa tešíme na ďalšie takéto podujatie, na ktorom radi privítame nové mamičky nie len z Bardejova, ale aj zo širokého okolia. O termíne budeme včas informovať.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…