Leto je už v plnom prúde a všetky deti si naplno užívajú prázdniny a zaslúžený oddych. Dráčik Ohniváčik a jeho tím z Kultúrno-turistického centra v Bardejove nezabudli na prázdninujúce bardejovské deti ani toto leto a opäť pre nich pripravili zaujímavé podujatie s názvom LETO NA SÍDLISKU.


Obľúbený Dráčik sa takto s deťmi na sídliskách stretol už štvrtý rok, aby im spríjemnil prázdniny a voľný čas. Prvé tohtoročné prázdninové stretnutie s deťmi rôznych vekových kategórií odštartoval Dráčik Ohniváčik spolu so svojimi kamarátmi Dračicou Plamienkou a Tučniakom Bardíkom v pondelok 13.7.2020 na sídlisku Vinbarg. Hneď v úvode rozprúdili medzi deťmi dobrú náladu a pozvali všetkých, aby sa zapojili do plnenia pripravených úloh. Všetci spolu, veľkí i malí, na ihrisku súťažili, hrali sa, oddychovali, užívali si super počasie a prázdninovú pohodu.

Na ďalšie stretnutia pozvali deti na utorok 14.7.2020 na sídlisko Družba a v stredu 15.7.2020 na sídlisko Obrancov mieru na Komenského ulici. Aj na týchto ihriskách mohol každý kto mal chuť,  absolvovať niekoľko zaujímavých súťažných disciplín a plniť rôzne úlohy. Deti skákali vo vreciach, trénovali presnú mušku, triafali na terč, skákali škôlku, vandrovali s vajcom na lyžičke, lovili kačičky, trénovali na chodúľoch, alebo si mohli vybrať aj ďalšie zaujímavé disciplíny. Pri plnení úloh do ktorých sa na sídliskách zapojilo viac ako 200 detí, zažili všetci kopec smiechu a zábavy.

Sprevádzala ich super nálada, a tak nielen deti, ale aj všetci obyvatelia sídliska strávili zaujímavé dopoludnie. Na každom sídlisku si Dráčik Ohniváčik a jeho kamaráti pripravili sladké dobroty, ktoré dostali deti za ich snahu a súťaživosť. Mnohé z detí, ktoré sa s Dráčikom prišli zahrať sa zapojili sa aj do súťaže Bardejovskí lovci perál, ktorú už siedmy rok pod záštitou primátora Borisa Hanuščaka  pre deti  pripravilo Kultúrno-turistické centrum. Všetci, ktorí sa rozhodli stať sa lovcami perál sa počas plnenia súťažných úloh nielen veľa dozvedia o histórii, krásach a zaujímavostiach nášho krásneho Bardejova a okolitého regiónu, ale môžu aj vyhrať množstvo zaujímavých cien. Bližšie informácie o tejto hre môžete získať na stránkach www.lovciperal.sk, alebo na  Facebook: Bardejovskí lovci perál.

Stretnutie s deťmi v rámci podujatia LETO NA SÍDLISKU, zaznamenalo medzi deťmi, ale aj rodičmi pozitívne ohlasy. Už teraz sa tešíme a pozývame všetky deti a dospelých na ďalšie veľkolepé podujatia, ktoré Ohniváčik a jeho kamaráti pre deti chystajú. O pripravovaných podujatiach Vás budeme včas informovať na našich stránkach.

Mgr. Čisaríková Daniela

Kultúrne a turistické centrum Bardejov

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Expedičná kamera

    V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …
  • Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

    Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…
  • Karneval na ľade

    Fašiangy sa už tradične spájajú s obdobím plesov, zábav a neodmysliteľne k ním patria aj k…
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Expedičná kamera

V piatok 19.04.2024 sme odštartovali ďalší ročník plný adrenalínu, dobrodružstva a zábavy …