Domov Články Samospráva Kvôli poľadovici zasadal krízový štáb

Kvôli poľadovici zasadal krízový štáb

2 .
Komentáre vypnuté na Kvôli poľadovici zasadal krízový štáb
1,337

Včera (10.1.2020) zvolal primátor mesta Boris Hanuščak rokovanie krízového mestského štábu, počas ktorého sa operatívne riešili problémy spôsobené poľadovicou: tá najmä vo štvrtok poriadne skomplikovala život ľuďom na severovýchode Slovenska, Bardejov nevynímajúc.


Ako počas rokovania krízového štábu zaznelo z úst riaditeľa m.p. Bapos (práve tento podnik má na starosti zjazdnosť mestských komunikácií a chodníkov) na odvrátenie hroziaceho nepriaznivého stavu bolo v permanentnom pracovnom nasadení 8 sypacích strojov a 54 pracovníkov na ručné čistenie: aj vďaka takejto masívnej zaangažovanosti neboli na území mesta zaregistrované žiadne vážnejšie zranenia, ani dopravné nehody.

Tento fakt potvrdil aj náčelník mestskej polície Milan Hoško a dodal, že situácia je neustále monitorovaná, prípadné problematické úseky sú príslušníkmi vo výkone služby bezodkladne avizované na dispečing Bapos-u.

Všeobecne bolo skonštatované, že problémy spôsobené poľadovicou sa samospráve v Bardejove podarilo zvládnuť excelentne a v tomto tempe a nasadení ľudí i techniky bude mesto pokračovať aj ďalej : zabezpečenie zjazdnosti mestských komunikácií a chodníkov patrí medzi základné, zákonom stanovené povinnosti každej samosprávy na Slovensku.

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Rezortný deň ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v Bardejove

Vo štvrtok a piatok (22. – 23.2.2024) sa v Bardejove konal Rezortný deň ministerstva inves…