Domov Články Samospráva Kvôli poľadovici zasadal krízový štáb

Kvôli poľadovici zasadal krízový štáb

2 .
0
987

Včera (10.1.2020) zvolal primátor mesta Boris Hanuščak rokovanie krízového mestského štábu, počas ktorého sa operatívne riešili problémy spôsobené poľadovicou: tá najmä vo štvrtok poriadne skomplikovala život ľuďom na severovýchode Slovenska, Bardejov nevynímajúc.


Ako počas rokovania krízového štábu zaznelo z úst riaditeľa m.p. Bapos (práve tento podnik má na starosti zjazdnosť mestských komunikácií a chodníkov) na odvrátenie hroziaceho nepriaznivého stavu bolo v permanentnom pracovnom nasadení 8 sypacích strojov a 54 pracovníkov na ručné čistenie: aj vďaka takejto masívnej zaangažovanosti neboli na území mesta zaregistrované žiadne vážnejšie zranenia, ani dopravné nehody.

Tento fakt potvrdil aj náčelník mestskej polície Milan Hoško a dodal, že situácia je neustále monitorovaná, prípadné problematické úseky sú príslušníkmi vo výkone služby bezodkladne avizované na dispečing Bapos-u.

Všeobecne bolo skonštatované, že problémy spôsobené poľadovicou sa samospráve v Bardejove podarilo zvládnuť excelentne a v tomto tempe a nasadení ľudí i techniky bude mesto pokračovať aj ďalej : zabezpečenie zjazdnosti mestských komunikácií a chodníkov patrí medzi základné, zákonom stanovené povinnosti každej samosprávy na Slovensku.

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Samospráva

Pozrite si tiež

Kontrolný deň na stavenisku priekopového múru na ulici Krátky rad

Dnes doobeda sa konal takpovediac kontrolný deň na stavenisku priekopového múru na ulici K…