Štvrtý ročník nádherného celoslovenského projektu, ktorý vznikol pod názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“ je úspešne za nami. V tomto roku sa do tohto projektu už po tretí raz zapojil aj celý tím Kultúrno-turistického centra v Bardejove, aby sme spoločne mohli potešiť čo najviac našich seniorov, ktorí sa zvlášť počas sviatkov cítia osamelí a opustení.


Do obrovského množstva krabičiek, ktoré sa tento rok počas projektu na Slovensku vyzbieralo patrili aj tie naše, ktoré sa nám aj vďaka vám všetkým, ktorí ste sa do projektu zapojili, podarilo vyzbierať na našom zbernom mieste v Kultúrno-turistickom centre, na Radničnom námestí v Bardejove. A bolo ich naozaj veľa. Zo všetkých 460 krabičiek, ktoré boli naplnené niečím sladkým, slaným, voňavým, alebo teplým vyžarovala predovšetkým láska a dobrota všetkých vás, ktorí ste krabičky pre osamelých starkých pripravili. Vaše nádherné darčeky boli plné krásnych obrázkov, vianočných pozdravov a prianí, ktoré potešili deduškov a babičky v domovoch sociálnych služieb, denných stacionároch, zariadeniach opatrovateľskej služby. 460 krabičiek plných lásky sme ešte pred sviatkami rozniesli do 11 zariadení v našom meste a okrese a pri ich odovzdávaní sa opäť potvrdilo, že najkrajší pocit pre človeka nie je dostávať, ale dávať, že nemusíme darovať nákladné dary, ale stačí tak málo – zabaliť a darovať lásku.

Naše poďakovanie patrí aj spoločnosti Bardterm s.r.o. Bardejov, ktorá nám tento rok nielen pomohla s distribúciou balíčkov do jednotlivých zariadení sociálnych služieb, ale do našej zbierky pre starkých prispela krabičkami, naplnenými rôznymi potrebných vecami, ale aj krabicami so zaujímavými spoločenskými hrami. Balíčky pre dedkov a babky z láskou pripravili aj deti v MŠ, ZŠ a SŠ. Vďaka Vám všetkým štedrým darcom z Bardejova, ale aj zo širokého okolia sa nám aj tento rok určite podarilo vyčariť úsmev na tvárach našich starkých a pripraviť im o niečo krajšie Vianoce. Verte, že tento nádherný pocit rozhodne stojí za všetok ten vynaložený čas a námahu. Už teraz sa všetci v Kultúrno-turistickom centre v Bardejove tešíme na piaty ročník projektu a veríme, že spolu s nami sa do neho zapoja aj ďalší skvelí darcovia krabičiek, bez ktorých by projekt určite nebol taký úspešný.

V okrese boli okrem nás ešte dve kontaktné osoby, ktoré podľa našich informácií vyzbierali tiež úctyhodný počet krabičiek. Ak ste dali svoju krabičku im, vďaka vzájomnej koordinácii kontaktných osôb sa aj tieto dostali k osamelým seniorom v našom okrese. Na celom Slovensku bolo kontaktných osôb vyše 200 a vďaka nim tento projekt funguje v celoslovenskom meradle – za prvé tri roky sa rozdalo vyše 98 tisíc krabičiek. Za celý kolektív Kultúrno-turistického centra v Bardejove sa chceme poďakovať zakladateľke projektu pani Janke Galatovej, našej krajskej koordinátorke Martine Halčinovej, všetkým kolegom v ostatných kontaktných miestach a hlavne všetkým darcom! Spoločne sa nám podarilo urobiť pre seniorov aj tieto Vianoce o niečo štedrejšie a hlavne menej osamelé.

Vám všetkým prajeme šťastný, láskou a zdravím naplnený nový rok 2022.

Načítať ďalšie súvisiace články
Načítať viac informácií Zaujímavosti

Pozrite si tiež

Objavte Bardejov s priateľmi a rodinou

Zážitkový víkend s osobnosťami Bardejova, dotykom s umením a gastro pochúťkami. Objavte Ba…